Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Фондові перегони: Перезавантаження

З понеділка, 26 листопада, починається проект "Фондові перегони". Попередній етап було завершено, тепер починається трьохмісячний марафон. Попередні змагання дали змогу виявити найкращі умови та правила гри, які здатні забезпечити найбільшу прозорість та видовищність змагань.
Також було скориговано та зменшено кількість емітентів, акції яких можуть формувати портфелі компаній під час змагань. Український ринок цінних паперів ще знаходиться на самому старті свого бурхливого розвитку. Тому однією з його характерних рис є дуже низька ліквідність, що призводить до різких коливань цін на папери, а це, в свою чергу, може призвести до викривлення результатів, які демонструють учасники проекту.

Головною метою проекту «Фондові перегони» є ознайомлення потенційних інвесторів з реальними принципами, тактиками та стратегіями роботи КУА на фондовому ринку. Саме з цією метою, учасники проекту з 26 листопада знову починають формувати свої інвестиційні портфелі.

Підсумки попереднього етапу.

За результатами двохтижневих перегонів попереднього етапу, усіх учасників проекту можна умовно поділити на три групи: агресивні спекулянти, помірковані трейдери та консервативні управляючі.

З умови високої волатильності, найбільш себе виправдала агресивна стратегія. Переможцем попереднього етапу стала ІК «Драгон Есет Менеджмент» у особі керуючого інвестиційними фондами Сергія Черненко. Так за 13 днів дохідність портфелю компанії досягла 11,48%.

Аналітики компанії «зловили» зростання ринку на початку першого тижня. А згодом розвили успіх вчасно поставивши на шахти «Комсомолець Донбасу» та «Красноармійська-Західна №1» , які демонстрували досить непогану динаміку останні тижні на фоні зростання цін на паливо та вугілля. Аналітикам компанії також вдалося вихопити різке коливання цін деяких генеруючих компаній, що додало декілька пунктів до дохідності портфелю.

Другою компанією яка обрала агресивну спекулятивну стратегію була Фоїл Есет Менеджмент. Керуючі компанії зберігали певну диверсифікацію і тільки половиною портфелю намагалися зловити позитивні тренди ринку. Результатом такої стратегії стала дохідність у 6,94%. Великий акцент компанія зробила на спекуляції на низько ліквідних паперах генеруючих компаній. Одночасно з цим, до 50% активів, які знаходилися в на депозиті дозволили демонструвати помірно позитивне зростання протягом усіх днів.

Більш помірковано до проекту поставилися Арт-Капітал Менеджмент та Бонум Груп. Перші поставили на принципово недооцінені компанії другого та третього ешелонів, частина з яких навіть за спадної тенденції на ринку демонстрували зростання. Аналітики компанії провели лише декілька активних спекулятивних операції за допомогою яких портфель продемонстрував 4,34% росту.

Аналітики компанії Бонум Груп обрали схожу з Драгон Есет Менеджмент стратегію інвестування, з тією різницею, що коли на ринку почалася глибока корекція (15 листопада), керуючий активами Олександр Спасіченко прийняв рішення перевести частину активів на депозит, що зменшило ризики та дозволило стабільно заробити трошки більше 4% за результатами 13 днів.

Єдиною компанію, яка зробила ставку на голубі фішки виявилася «Юпрас Капітал». Основною стратегію було перевірити тактику вкладень у папери першого ешелону за невизначеного ринку, коли такі папери мають меншу волатильність та більшу ліквідність. Однак негативні настрої, які переважають на вітчизняному фондовому ринку з початку листопада призвели до того, що портфель продемонстрував майже 6% збиток. Однак, зрозуміло, що такі інвестиції були розраховані на середньо та довгостроковий періоди, тому робити будь-які висновки зовсім рано.

З 26 листопада, компанії вже не зможуть спекулювати на низько ліквідних акціях, тому деяким з них необхідно буде переглядати обрану раніше стратегію роботи з портфелем. Тепер результати фондів мають більше відповідати реальній ситуації на ринку. І не зважаючи на те, що три місяці – це все одно досить спекулятивний період, аналітики очікують як період зростання так і періоди корекції в цей час, тож найкращий результат зможе показати не тільки той, хто зможе вгадати у ставках на окремі емітенти, а й той хто вчасно зможе відреагувати на ринкові тенденції.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".