Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Чи залежить український ринок від світу?

Український фондовий ринок, не зважаючи на власний потенціал росту, все більше починає залежати від кон’юнктури на світових фондових майданчиках.
Основною причиною є присутність іноземних інвесторів на вітчизняному ринку. І, за словами економіста інвестиційного відділу компанії "Юпрас-Капітал" Олексія Білязе, поступовою інтеграцією України у світове співтовариство, через що кореляція між подіями на українському фондовому ринку та подіями на закордонних біржах зростає.

Зрозуміло, адже Україна є досить привабливою економікою для інвестицій. Не зважаючи на досить високі ризики, вітчизняний фондовий ринок демонструє надзростання, показуючи досить непогане співвідношення ризиків та дохідності.

За словами Олексія Білязе, економіка України традиційно вважається орієнтованою на долар. Біля 80% зовнішніх операцій вітчизняних підприємств ведеться саме в американській валюті, а курс національної валюти вже більше двох років є стабільно фіксованим відносно долару США. Тож, зрозуміло, що позитивна динаміка американських фондових індексів, як правило, призводить до зростання вітчизняного ринку і навпаки.

Але, не дивлячись на те, що у листопаді, українська біржа досить чітко продовжує повторювати динаміку Dow Jones та Nasdaq, фондовики наголошують, що останнім часом залежність стає все менш пропорційною. «Однозначно стверджувати тут не можна. Наприклад, після виходу ряду інвесторів на ринок металургії та машинобудування, було зламано динаміку залежності ПФТС від Доу у жовтні», - відзначив Керуючий Фоїл Есет Менеджмент Дмитро Мошкало.

Але, ні для кого не є таємницею, що величезна кількість угод на біржі ПФТС носять спекулятивний характер. Тобто саме спекулянти формують настрій на ринку, орієнтуючись на американські сесії. «Однак, гравці продають скоріше не через те, що побоюються негативного розвитку ситуації в США, а з метою отримати додатковий прибуток на коливаннях ринку. Не виключено, що багато хто грає на коротких позиціях», - розповів керівник інвестиційного відділу компанії Бонум, Олександр Спасіченко.

Тож, можна прогнозувати, що доки основні об’єми торгів будуть формуватися спекулятивними угодами, вітчизняний ринок буде у певній мірі повторювати динаміку американського ринку.

Однак, така залежність не буде лінійною. «Досить цікавим, є факт, що динаміка антиподів американської валюти – японської ієни та ЄВРО, далеко не завжди підпорядковується цьому правилу. І хоча зростання японської валюти часто є передвісником падіння вітчизняного фондового ринку, то на підвищення курсу ЄВРО український ринок, як не дивно, частіше реагує зростанням», - розповів аналітик «Юпрас-Капітал».

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".