Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/press/4733795b0447d/
08.11.2007

Інформація щодо проекту Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування

01.11.2007 року ДКЦПФР було оприлюднено схвалений проект Положення про порядок визначення вартості чистих активів інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів) (надалі – Проект).
Схвалена ДКЦПФР редакція Проекту у суттєвих аспектах відрізняється від редакції, доопрацьованої робочою групою УАІБ у липні 2007 року.

Найбільш вагома відмінність – оцінка цінних паперів, згідно Проекту, провадиться за вартістю останнього біржового контракту, укладеного на активному ринку на дату оцінки.

Згідно „Положення про функціонування фондових бірж”, затвердженого Рішенням ДКЦПФР №1542 від 19.12.2006 року:

біржова угода – зафіксоване фондовою біржею одночасне прийняття учасниками біржових торгів прав і зобов'язань щодо купівлі - продажу за відповідними цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, які виникають при зіставленні умов зареєстрованих фондовою біржею заявок на купівлю із заявками на продаж цих учасників торгів;

біржовий контракт – договір про виконання біржової угоди за відповідними цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, який укладається між учасниками біржових торгів;

біржовий курс цінного папера - ринкова ціна цінного папера, яка визначається за результатами біржових торгів на підставі укладених біржових угод.

„Положенням про порядок оприлюднення інформації та надання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі”, затвердженого Рішенням ДКЦПФР №1035 від 21.05.2007 року встановлено, що щоквартальні дані, які надаються організаторами торгівлі протягом перших 5 робочих днів місяця, наступного за звітним, містять інформацію щодо біржових контрактів. Щоденні дані організаторів торгівлі містять інформацію тільки щодо біржового курсу цінного папера, який визначається у відповідності з Правилами біржі, затвердженими ДКЦПФР.

Виникає питання: як визначати щоденну вартості чистих активів інститутів спільного інвестування при відсутності інформації щодо біржових контрактів?

Звертаємось до Вас з наступними пропозиціями:

1. До 14.11.2007 року провести аналіз та надати зауваження до схваленого ДКЦПФР Проекту. Пропозиції можна надіслати на ел.адресу [email protected] .

2. УАІБ планує провести 15 або 16 листопада зустріч з керівництвом організаторів торгівлі (в першу чергу, ПФТС) для обговорення питання застосування критеріїв переоцінки (біржовий курс, біржовий контракт). Бажаючих прийняти участь у цій зустрічі, просимо зареєструватись, надіславши заявку у довільній формі на ел.адресу [email protected] . Інформація про точну дату та час проведення зустрічі буде розміщена на сайті УАІБ.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".