Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Запаси пшениці в світі до кінця сезону досягнуть 30-річних мінімумів

Очікується, що до кінця сезону 2007-2008 рр. перехідні складські запаси пшениці в світі будуть найнижчі більш ніж за 30 років, а в США її запаси можуть опуститися до найнижчого рівня за 60 років, попереджають експерти Міжнародної ради із зерна (International Grain Council, IGC).
До кінця сезону 2007-2008 рр. складські запаси пшениці в світі складуть 113 млн т, прогнозують експерти IGC. У лютому прогноз в порівнянні з попереднім місяцем був підвищений на 3 млн т. Проте, складські запаси пшениці в світі в порівнянні з попереднім сезоном знизяться ще на 7 млн т.

Перехідні складські запаси пшениці у її п'яти провідних світових виробників (Аргентина, Австралія, ЄС, Канада і США) до кінця сезону 2007-2008 рр. складуть 27 млн т, що на 2 млн т вище, ніж передбачалося в січні ц.р. Прогноз був підвищений у зв'язку з дещо більшим, ніж очікувалося, врожаем пшениці в Австралії і скороченням в грудні і січні її експорту з ЄС. Проте, запаси пшениці у провідних виробників передбачаються до кінця цього сезону на 12 млн т нижче за показник попереднього сезону. Зокрема, в США, як очікується, запаси пшениці складуть 7,4 млн т - найнижчий показник з 1947 р.

Запаси пшениці в світі з 2005 р. стабільно знижуються. Це викликано тим, що останні декілька років споживання пшениці росте швидше, ніж її виробництво, а попит на пшеницю третій сезон поспіль перевищує її пропозицію на світовому ринку. Цього сезону очікується, що попит на пшеницю перевищить її виробництво на 7 млн т.

У лютому оцінка виробництва в 2007 р. пшениці в світі була підвищена на 1 млн т до 604 млн т, що на 12 млн т вище за показник попереднього року. Прогноз споживання пшениці в сезоні 2007-2008 рр. в лютому був залишений без змін - 611 млн т, що на 2 млн т вище за попередній сезон. При цьому експерти уточнюють, що попит на продовольчу пшеницю зросте в порівнянні з попереднім сезоном на 0,8%, а споживання фуражної пшениці буде найнижчим за 12 років.

Обсяг світової торгівлі пшеницею в сезоні 2007-2008 рр. складе 104 млн т, що на 6 млн т нижче за показник попереднього сезону. Прогноз зберігається незмінний вже чотири місяці. При цьому експерти IGC відзначають, що в лютому експорт пшениці із США залишався стабільний, а експорт пшениці з ЄС трохи збільшився. Тим часом Аргентина в лютому трохи скоротила продажі пшениці, а Росія і Україна ввели обмеження на її експорт.


РБК-Україна

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".