Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Іран повідомляє про рекордні прибутки від продажу нафти

За словами високопоставленого іранського нафтового чиновника, нафтові прибутки Ірану за перші 11 місяців поточного іранського року досягли рекорду в $62 млрд., що на 31% вище, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє 28 лютого Financial Times.
Ходжатола Ганіміфард (Hojjatollah Ghanimifard), заступник глави Національної іранської нафтової компанії (National Iranian Oil Company - NIOC) з міжнародних справ, заявив, що 2,4 млн. барелів на день, експортованих Іраном, до 19 березня, останнього дня іранського року, принесуть біля $69 млрд. прибутку. Іран добуває приблизно 4,2 млн. барелів, з яких експортує 2,4 млн.

На думку аналітиків, високі нафтові доходи дозволяють Ірану перебороти витрати логістики, що виникають у результаті санкцій ООН і зусиль США, спрямованих на закриття Ірану доступу до американської фінансової системи, зокрема доларові угоди через банки третіх країн.

Іран перевів фінансові угоди з доларів в інші валюти, щоб їх не відстежило Казначейство США, що веде моніторинг всіх перерахунків на суму, що перевищує $2000.

Ганіміфард заявив FT, що протягом трьох останніх місяців чверть експортних угод здійснюється в ієнах, а інші - у євро.

"Ми виписуємо рахунки в доларах і домовляємося із клієнтами, щоб кредитні листи та інші платіжні засоби будуть не на доларовій основі", - розповіді він.

Він не заперечував наявність деяких проблем із кредитними листами, але не став називати банки, що відмовляються видавати їх, і не сказав, чи входять до їх переліку китайські банки, які, разом з банками Об'єднаних Арабських Еміратів, активно допомагають Ірану обходити санкції.


k2kapital.com

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".