Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Боротьба між Google та Microsoft загострюється

Google Inc., що створила найпопулярніший на сьогоднішній день пошуковий сервіс у світі, має намір стати лідером в галузі створення веб-сайтів. У четвер 27 лютого Google було запущено новий безкоштовний сервіс, що являє собою перший крок до цієї амбіційної мети, повідомляє Associated Press.
Нова послуга націлена на численних користувачів глобальної мережі, яким потрібний доступний і простий інструмент для того, щоб поділитися інформацією з колегами по роботі або з однокласниками.

Як стверджує Дейв Жируар (Dave Girouard), директор підрозділу, що забезпечує роботу нового проекту, майже будь-яка людина всього лише декількома кліками миші зможе легко й швидко обновити зміст свого веб-сайту, на якому можна розмістити певні матеріали, зокрема зображення, календарі й відеоролики із належного Google Inc. популярного порталу YouTube.

Всі сайти, створені в рамках нового сервісу, будуть розміщатися на серверах Google. Розширюючи сферу своєї діяльності, Google використає інструменти створення веб-сайтів, придбані разом з покупкою каліфорнійської компанії JotSpot торік.

У той час як Microsoft Corp. наполегливо добивається купівлі Yahoo! Inc., щоб підсилити свої позиції в сфері мережевого пошуку й онлайнової реклами, у свою чергу, готує асиметричний удар. Google пропонує приватним і корпоративним користувачам альтернативу продукту SharePoint корпорації Microsoft. На відміну від нового сервісу Google за користування SharePoint потрібно платити. Запуск альтернативного проекту відбувся всього за кілька днів до початку широкомасштабної конференції в Сиетлі, присвяченій SharePoint.

Проте, діяльність Google зі створення веб-аплікацій потенційно загрожує основному бізнесу Microsoft Corp. - продажу програмного забезпечення. Microsoft робить ставку на традиційний продаж додатків, які встановлюються й автономно використаються на персональному комп'ютері. Google використає альтернативну схему, покладаючись на розвиток і надійність комунікаційних мереж.

За останні два роки програмісти Google створили ряд ефективних онлайнових додатків, зокрема популярні офісні програми, призначені для обробки текстів, створення календарів і розкладів, електронних таблиць. Програми базуються на серверах Google, а користувач одержує до них доступ з будь-якого місця через інтернет. Як і у випадку із програмами для створення сайтів, офісні додатки в багатьох випадках безкоштовні й можуть переманити користувачів, що застосовують продукти Microsoft, тим самим, скоротивши доходи останнього.


k2kapital.com

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".