Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Американський експерт: Україна є найбільш неефективним споживачем енергії в Європі

Український енергосектор був найменше реформований за роки незалежності. Про це заявив сьогодні старший експерт профільної програми Центру стратегічних і міжнародних досліджень (США) Кейт Сміт, виступаючи на Міжнародному економічному форумі в Києві.
"В результаті Україна є найбільш неефективним споживачем енергії в Європі", - сказав він.

Разом з тим експерт відзначив, що Україна володіє значним потенціалом у сфері енергетики. Так, на території України знаходяться найбільші в Європі родовища вугілля і газу. "І якби Україна була більш самодостатньою в плані енергетики, її стосунки з Росією нормалізувалися б набагато швидше", - сказав К.Сміт.

На думку експерта, головною перешкодою для розвитку енергосектору в Україні є високий рівень корупції. "У зв'язку з цим головною рекомендацією Партнерського комітету "США - ЄС" у сфері енергетики є прозорість, що передбачає відвертість проведення тендерів на розвідку і експлуатацію родовищ енергетичних корисних копалини.

Відсутність такої прозорості відображається на настроях інвесторів, які зараз розглядають Україну як не дуже дружню країну", - сказав експерт. Крім того, на думку К.Сміта, до непрозорості в українському енергосекторі приводить наявність великої кількості посередників.


РБК-Україна

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".