Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Американці хочуть зберегти гроші, а не рятувати економіку країни

План з підтримки американського економічного росту, що у лютому отримав схвалення Конгресу, може виявитися не таким ефективним, як того очікують президент Джордж Буш (George Bush) і законодавці. Більшість американців планують не витрачати отримані податкові виплати, а зберегти їх, свідчить опитування, проведене інформаційним агентством Bloomberg News разом з виданням Los Angeles Times.
Дані опитування показують, що лише 18% респондентів мають намір витратити податкові виплати на покупки, тоді як трохи більше трьох з десяти відзначили, що захочуть використати ці кошти для виплати відсотків по кредитах. Третина учасників дослідження хочуть заощадити ці гроші.

Люди, що взяли участь в опитуванні, досить песимістично налаштовані відносно економічного курсу США. Більшість респондентів вважають, що американська економіка вже перебуває в стані рецесії, а президент Буш доклав недостатньо зусиль для запобігання і боротьби із кризою в секторі іпотечного кредитування позичальників з низьким рейтингом.

Буш і конгресмени ухвалили план зі стимулювання американської економіки вартістю $168 млрд. Документ передбачає повернення податкових виплат платникам податків. Очікується, що найнижча сума виплат складе $300, а верхня межа виплат на родину може скласти більше $1200.

Подібна тактика вже застосовувалася в Сполучених Штатах в 2001 році, коли економіка країни також виявилася в стані рецесії. Тоді американці одержали назад кошти загальним обсягом біля $36 млрд. У результаті споживачі витратили біля 40% виплачених коштів, що забезпечило прискорення економічного росту в другій половині року й допомогло покласти кінець спаду. Однак не виключається, що цього разу результат виявиться не таким успішним.


k2kapital.com

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".