Економічна правда Фондові перегони
Знайти

Сильний євро є загрозою для європейського ринку праці

У середу курс єдиної європейської валюти знову перевищив рекордний рівень $1,51, викликавши хвилю нарікань із боку європейських виробників і спровокувавши масштабні розпродажі боргових зобов'язань південноєвропейских держав, які вважаються найбільш вразливими до негативного впливу росту курсу євро, повідомляє Daily Telegraph.
Німецький автоконцерн BMW оголосив про скорочення 5600 робочих місць і попередив про можливості вживання схожих заходів у випадку, якщо курс євро продовжить розвивати висхідний рух від рівня $1,50.

Ряд великих промислових компаній, таких як авіаконцерн Airbus, розглядають можливість перенесення своїх виробничих потужностей у доларові зони або інші регіони, де виробничі витрати не настільки високі.

Виступ голови Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке (Ben Bernanke) перед представниками Конргесу, у ході якого ним були озвучені перспективи подальшого зниження процентних ставок, призвело до нового зміцнення європейської валюти. Зниження ставок у США призводить до збільшення різниці між вартістю позикових коштів у доларах та євро, що викликає приплив спекулятивних грошей у єврозону, де ставка відсотка поки залишається без змін.

Один з помічників президента Франції Ніколя Саркозі (Nicolas Sarkozy) у середу висловив невдоволення політикою чиновників з Європейського центрального банку (ЄЦБ) і зажадав, щоб “грошово-кредитна політика залишалася в розумних межах”. Такі коментарі є чітким сигналом того, що Париж може спробувати змінити грошово-кредитну політику єврозони, спираючись на статтю 104 Маастрихтського договору, що надає європейським політикам можливість впливати на обмінний курс європейської валюти. Раніше Франція була єдиною європейською країною, що наполягала на подібному втручанні, однак тепер у неї можуть з'явитися прихильники. До таких країн можна віднести Грецію, Італію й Іспанію.

Валютний стратег найбільшого французького банку BNP Paribas Ганс Редекер (Hans Redeker) відзначає, що іноземні інвестори, в основному, перестали купувати євробонди європейських держав, що може сигналізувати про близьки закінчення росту єдиної європейської валюти. “Європейська економіка буде сповільнюватися в напрямку від периферії до центру. Країни, де ринки нерухомості особливо великі, такі, як Іспанія й Ірландія, можуть виявитися в стані рецесії”, - думає Редекер.

Німеччина перебуває в кращому стані. Їй вдалося підвищити ефективність на ринку праці за рахунок стримування росту заробітної плати.

Дотепер нерівномірність розвитку між країнами єврозони вдавалося приховувати, завдяки споживчому буму на тлі низьких процентних ставок. Тепер політичный стабільності європейської грошово-кредитної системи доведеться буде пройти перевірку на міцність.


k2kapital.com

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".