Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/news/47a880fe4d2f7/
05.02.2008

Foyil: Євро обвалився на негативі з Європи

Сьогодні відбулася подія, на яку ми чекали давно, і яка перевернула погляд ринку на перспективи євро/долара.
Нарешті, з Європи пішов негатив. Індекс менеджерів по закупівлях у сфері послуг у січні був переглянутий з 52.0 до 50.6. Значення стало близьким до 50, а це критична позначка, що означає перехід від економічного росту до падіння. Крім того, роздрібні продажі Єврозони в грудні впали з -1.4% р/р до -2.0% проти прогнозу росту до -0.8% р/р.

Дані з Європи в порівнянні з США йдуть із більшим запізненням, тому погіршення стало очевидним лише зараз. У той час як США вже давно пророкують рецесію, про Європу немов забули. Тим часом, у ситуації, коли погіршення в економіці відбувається одночасно в США і Єврозоні (а це відбувається майже завжди одночасно), долар починає рости. У таких випадках ринок ігнорує негатив з США, а реагує на негатив з Європи. У той же час, коли з Європи й США йде позитив, долар, як правило, падає. Це пов'язано з тим, що США вигідно, коли падіння долара відбувається на економічному рості, а ріст долара - на економічному спаді, і категорично невигідна зворотня ситуація.

Ми вважаємо сьогоднішнє падіння євро наслідком не стільки негатива з Європи - це всього лише привід (адже ще раніше було відомо, що роздрібні продажі Німеччини впали в грудні до -6.9% р/р). Це падіння, на нашу думку – є наслідком скоординованої атаки "під новину" з боку великих гравців, які вкладалися в покупки долара ще з кінця листопада минулого року, захищаючи долар від падіння вище позначки 1.50 по євродолару.

Долар останні два місяці втримувався всупереч як технічному, так і фундаментальному негативу (чого варте тільки "зігнороване" ринком півторавідсоткове зниження ставки ФРС). Тому очевидно, що стабільність долара мала під собою якесь "неринкове" підґрунтя. Проводячи атаку на євро, великі гравці не лише втримують долар від падіння, діючи в інтересах США, але й захищають свої короткі позиції по євродолару, які формували останні два місяці. Ми думаємо, що стадія розвороту євро/долара добігає кінця, і євродолар вже найближчим часом вийде з коридору 1.4350-1.4950 убік зниження.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".