Економічна правда Фондові перегони
Знайти
30.01.2008

Думай інвесторе, думай!

Інвестори продовжують закладати в котирування акцій імовірне зниження процентної ставки ще на 50 базисних пунктів. Проте, учасникам ринку не варто забувати, що можливий розвиток декількох сценаріїв подій на засіданні ФРС, яке проходить 29-30 січня.

Перший сценарій припускає, що сьогодні Бен Бернанке залишить ставку без змін або знизить її лише на 25 базисних пунктів. У короткостроковій перспективі учасники ринку негативно сприймуть таку новину і почнуть фіксувати прибуток. Що стосується середньострокової перспективи за цим сценарієм, то інвестори на Wall Street зрозуміють, що справи в економіці не такі вже й погані, як здається на перший погляд, і після фіксації прибутку на очікуваннях почнеться черговий ріст котирувань акцій.

Другий сценарій припускає, що ФРС у черговий раз здивує ринок і знизить ставку ще на 75 базисних пунктів. У цьому випадку в короткостроковій перспективі може піти спекулятивний ріст котирувань акцій, а в средньо-довгостроковій перспективі піде чергова порція розпродажів американських акцій.

Ну і нарешті, третій сценарій - зниження ставки на 50 базисних пунктів, що в цілому вже закладено в котируваннях і по факту інвесторами почнеться фіксація прибутку. Після фіксації варто знову замислитись над можливими сценаріями розвитку подій та відповідно зважувати свої інвесторські дії.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".