Економічна правда Фондові перегони
Знайти
23.01.2008

П'ятниця-вівторок - класичний випадок паніки, що запишуть до підручників

Звітність американських банків, опублікована сьогодні, була очікувана слабкою. Чистий прибуток Wachovia в IV кварталі впав до 51 млн $ (3 центів на акцію), з 2,3 млрд $, (1,2$ на акцію), отриманих рік тому. Без обліку видатків на злиття й реструктуризацію банк одержав 8 центів на акцію, тоді як ринок очікував показника на рівні 33 центів на акцію. Списання активів по сабпрайму в Wachovia склало 1,6 млрд $.

Чистий прибуток Bank of America в III кварталі впав до 268 млн $, або 5 центів на акцію, у порівнянні з 5,26 млрд $, (1,16$ на акцію) за аналогічний період минулого року. Прибуток Bank of America без обліку видатків на реструктуризацію, а також одноразового доходу від продажу Marsico Capital Management, склав 5 центів на акцію. Середньоочікуване значення - 21 цента на акцію.

Цим новини з-за океану не обмежилися. ФРС на практиці підтвердила готовність робити «все необхідне» (як вона це розуміє), для запобігання рецесії. Обвал світових ринків змусив фінансову владу США піти на екстрене зниження ставки на 75 б.п. до 3,5% "взявши до уваги погіршення економічного прогнозу для США й збільшення ризиків ослаблення економіки". Зранку в середу чутки про можливість подібних заходів одночасно з боку ФРС, ЄЦБ і Банку Англії робили деяку підтримку ринкам у Європі.

Останні два торговельних дні разом із не дуже вражаючою статистикою, що поступово накопичувалася, та ще й рекордними банківськими списаннями змусили комітет з питань відкритих ринків уперше з вересня 2001р. на позачерговому засіданні піти на зниження ставки. Багато хто, і можливо не безпідставно, вважають, що рецесія в США вже настала, тому зломити песимізм інвесторів цим кроком не вдалося - багато хто вже очікували зниження відразу на 1%, тому після невеликого відскоку, як на розвинених ринках, так і в нас, зниження було продовжено.

Зниження на 0,75% поки було сприйнято як недостатньо агресивне, і воно лише вкотре підкреслює важкий стан американської економіки. На наш погляд, поки не варто забувати про планове засідання Федрезерву 30 січня. Оцінивши ефект від вчорашнього кроку є певна ймовірність, що зниження ставки буде продовжено. Уповільнення росту може одержати додаткове підтвердження 30 січня (у день засідання ФРС), коли вийдуть попередні дані по ВВП за IV квартал. Якихось нових кроків можна чекати й від уряду США.


П'ятниця-вівторок - класичний випадок паніки, що запишуть до підручників:

"У паніці акції зливають за будь-якими цінами. Виступ Буша і Бернанке перед довгими вихідними без особливої конкретики... Увесь світ закривається в паніці... Америка ж, після того як, можна сказати, продався увесь світ, підстилає соломку, і... Такі правила гри, і треба вчитися за ними грати."


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".