Економічна правда Фондові перегони
Знайти
18.12.2007

А позитиву все менше і менше

Основна надія на часткову реабілітацію індексу DJ потроху вгасає. Учора було чітке пробиття важливого рівня підтримки 200 денної ковзної середньої. Позаду залишилися також 10-ти і 50-ти денні ковзні середні, а в перспективі віддалено поблискує значення в 12850 по DJ. Однак, це картина не характерна для останніх чотирьох днів торгів. Американці як і раніше відіграють високі рівні інфляції й втрати на кредитному ринку, а інвестиційні банки продовжують знижувати свої рекомендації. Так, наприклад, вчора Citigroup понизив рекомендації по акціях 9 банків США з "купувати" до "тримати".

Ринок акцій США знижується через побоювання з приводу того, що спад у секторі житла в сполученні з ростом цін може призвести до стагфляції у стилі 1970-х років. Офіційні дані, що надійшли минулого тижня, вказали на ріст цін у США в листопаді, а занепокоєння із приводу проблем житлового сектору підсилилося на тлі вчорашніх даних про те, що індекс настроїв житлово-будівельних компаній у країні залишаэться на рекордному мінімумі третій місяць поспіль у грудні.

Тиск на ринок зробили котирування Caterpillar Inc і інших промислових компаній, особливо чутливих до динаміки ділових циклів. Акції Caterpillar знизилися на 3,04 відсотки на тлі зниження брокерської рекомендації через побоювання вповільнення економіки.

Акції технологічного сектору подешевшали на тлі занепокоєння з приводу можливого скорочення бізнес-видатків, зокрема на продукцію технологічних компаній. Котирування Apple Inc знизилися на 3,15 відсотка. Колишній голова Федеральної резервної системи США Алан Грінспен в інтерв'ю телеканалу ABC у неділю сказав, що бачить в американській економіці перші ознаки стагфляції: погрозу вповільнення економічного росту одночасно з ростом цін.

Стагфляція може поставити ФРС перед дилемою, оскільки заходи, спрямовані на стимулювання економічного росту, здатні прискорити інфляцію, тоді як заходи щодо боротьби з інфляцією можуть стати перешкодою для розвитку економіки, яка намагається впоратися з ослабленням на ринку житла. Останній раз стагфляція спостерігалася наприкінці 1970-х.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".