Економічна правда Фондові перегони
Знайти
17.12.2007

Де ти, Санта???

Сьогодні, 17 Грудня, був опублікований актуальний індекс ділових умов штату Нью-Йорк. Його значення досить різко й неочікувано знизилося до 10,3 пункта проти 27,4 пункта місяцем раніше.

Консенсус-прогноз аналітиків припускав зниження лише до 21 пункта . Динаміка виробничих ресурсів у промислово найрозвиненішому штаті Північного сходу США багато в чому слугує індикатором руху всього економічного локомотиву країни в цілому. Втім, будь-яке значення індексу вище нуля говорить про виробничу експансію, щоправда, у цьому випадку істотно більш повільними темпами.

Одночасно з Нью-йоркським індексом ділових умов вийшли дані про дефіцит рахунку поточних операцій за III-й квартал. Макроекономічна статистика виявилася непоганою. Так, дефіцит платіжного балансу показав найменше значення дефіциту з III кварталу 2005 року, що також є позитивним моментом для ринку США.

Виходячи з опублікованих даних, можна констатувати поступове скорочення дефіциту у взаєморозрахунках США із зовнішнім світом протягом останніх двох кварталів, що загалом повинно сприяти зміцненню курсу американської валюти.

На хід торгів може вплинути нова порція статистики будівництва будинків, а в четвер буде оприлюднено дані по ВВП, які можуть стати противагою даним по інфляції, підвищити очікування учасників ринку про подальше зниження ставки та додати позитиву на ринку.Поки термін «Різдвяне ралі» мало підходить до поточній ситуації на ринку. З іншого боку, поняття «Різдвяного ралі» і «ралі Санта Клауса» на вітчизняному ринку поки не склалося. В Америці ралі Санта Клауса триває не більше останніх 5 торговельних днів. Але якщо подивитися на статистику грудневих торгів за останні десять років, то, зазвичай, на початку грудня котирування ростуть, у середині місяця падають і насамкінець місяця знову ростуть.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".