Економічна правда Фондові перегони
Знайти
29.11.2007

Задзеркалля - чим гірше, тим краще

Негативні дані, опубліковані вчора по економіці США тільки підтримали впевненість гравців в подальшому пом'якшенні кредитно-грошової політики ФРС США, посприявши купівлям.

Продажі на вторинному ринку житла також знизилися, досягши мінімального рівня з початку ведення записів по даному показнику в 1999 році, однак, інвестори проігнорували дану статистику. Погляд учасників ринку був спрямований на виступ Плоссера, який повідомив про можливе зниження процентної ставки в грудні, що надихнуло інвесторів на Wall Street.

Крім того, вчора ввечері була опублікована «Бежева книга», де пролунали повідомлення про вповільнення темпів росту, що ще більше переконало учасників ринку про можливе зниження ставки.

Дані по замовленнях на товари тривалого користування знизилися більше очікувань.

Показник знижується третій місяць підряд, чого не спостерігалося за останні 3,5 роки, сигналізуючи про високу ймовірність рецесії.

Таким чином, економіка США продовжує подавати ознаки вповільнення, що явно радує спекулянтів, тому що значно зросли шанси на поновлення політики "дешевих" грошей з боку ФРС.

Проте, особливо в ейфорію впадати не варто, тому що, з огляду на поточний ріст, «американці» можливо вже заклали в котирування зниження процентної ставки (питання наскільки), і в грудні може знову піти фіксація прибутку по факту.

Вчорашня заява віце-президента ФРС США про збільшення ймовірності вповільнення економічного росту американський ринок сприйняв як пряму вказівку на ймовірне продовження серії знижень базової процентної ставки на майбутнім засіданні Комітету з Відкритих Ринків.

Таким чином, на сучасний момент ф'ючерси на рішення комітету показують 100%-ву ймовірність зниження базової процентної ставки вже 11 грудня.

Впевненості інвесторам у неминучості майбутнього зниження додає несподіване скорочення замовлень на товари тривалого користування в США на 0,4% (ринок прогнозував ріст на 0,5%). На цьому тлі американські ринки додали більше 2,5%.

Азіатські індекси також демонструють упевнене зростання. Підвищення впевненості інвесторів у продовженні зниження процентної ставки в США викличе хвилю росту на світових фондових площадках, і російський ринок не має лишитися осторонь. Тривалість цієї хвилі буде залежати від того, як швидко увага інвесторів знову перемкнеться з очікуваного пом'якшення кредитних умов на фундаментальні проблеми американської економіки, які нікуди не зникли.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".