Економічна правда Фондові перегони
Знайти
28.11.2007

Тиждень «пилки»

Нафтові котирування у вівторок різко знизилися. Причиною стала впевненість інвесторів у тім, що обсяг нафти, що добувається, на зустрічі ОПЕК в Абу-Дабі буде збільшено.

Міністр енергетики Індонезії заявив, що підтримає збільшення видобутку на 500 тис. барелів на добу.

До того ж, міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наімі, підтвердив, що їхня країна збільшила видобуток до 9 мільйонів барелів на добу.

Крім того, слухи про рецесію економіки США не дають спокою інвесторам. Європейські фондові ринки у вівторок знизилися.

У якості якоря європейських індексів виступив енергетичний сектор через нафту, що звалилася.

Лідерами падіння виявилися акції провідних нафтових компаній: BP, Total, Royal Dutch Shell.

Стримуючим від падіння став цього разу фінансовий сектор, що знову повстав з попелу, після повідомлення Barclays про наміри досягти зростання прибутку на 4% в 2007 році. На цьому тлі підросли папери інших банків у їхньому числі: Bank of Scotland, Societe Generale, UBS.

Вчорашній день для американських фондових ринків ознаменувався значним ростом індексів.

Основним для росту фактором стала новина про купівлю пакету цінних паперів Citigroup Inc. на суму $ 7,5 млрд. державною інвестиційною компанією Abu Dhabi Investment Authority.

Це стало сигналом для інвесторів, що по-перше труднощі, викликані кредитною кризою можуть бути переборені за більш короткий термін, а по-друге вливання інвестицій у банк говорить про те, що його перспективи розцінюються позитивно.

Азіатські ринки продовжили сьогодні свій різнонапрямлений рух. Зокрема, японський фондовий ринок коректується через сильно просівші нафту й метали. На цьому тлі падають акції компаній BHP, Rio Tinto, PetroChina Co. Негативна динаміка також була задана звітом зі США по споживчій довірі, у результаті акції провідних експортерів просіли, серед них Toyota Motor Corp., Honda Motor Co.

Ростуть акції компаній технологічного сектору, таких як Samsung Electronics Co., Taiwan's Hon Hai Precision Industry Co., Japan's Nidec Corp., приводом слугувала переоцінка компанією JPMorgan Chase & Co. свого раніше зробленого прогнозу, убік збільшення по Intel Corp.

До 10 грудня на ринку швидше за все буде «пилка» - широкий розмах рухів на ринку.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".