Економічна правда Фондові перегони
Знайти
14.12.2007

Хто з "росіян" не любить швидкої їзди, або "американські гірки" у всій красі?!

Чергове "вливання ліквідності" не зможе позбавити "хворого" від основної проблеми - економічної слабкості. На ринках усе ще "витає примара" тотального обвалення паперів компаній фінансового сектору, а найвища з 2000 року вартість кредитів у євро "підливає масла у вогонь". Відповідно до очікувань аналітиків, компанії фінансового сектору, що входять в S&P 500 в четвертому кварталі отримають прибуток у середньому на 36% менше.

Учора був опублікований черговий блок макроекономічної статистики. Так індекс виробничих цін (PPI) виріс на 3,2% (найбільший стрибок з 1973 року), що виявилося значно вище очікувань економістів, які прогнозували приріст показника на 1,5%. Проте, учора дані по PPI конфліктували у свідомості інвесторів із сильними даними по роздрібних продажах, які склали 1,2% проти прогнозу приросту показника на 0,6%. Поточний ріст даного показника більшою мірою пов'язаний із вже минулим, одним з найулюбленіших свят - Днем Подяки, що викликав ріст активності споживачів. Тепер в американців на носі "Різдво", що є головним святом, тому роздрібні продажі в грудні знову можуть вирости порівняно з листопадом (див. "Чи варто очікувати Різдвяного Ралі").

Сьогодні інвесторам варто приділити увагу публікації даних по індексу споживчих цін, що є більш значимим показником для ФРС, ніж PPI. Нагадаємо, що експерти очікують ріст цього показника на 0,6%.

Ріст інфляції очікувався як в 4-му кварталі 2007 року, так і в 1-му кварталі 2008 року. Це пов'язано з високими цінами на енергоносії (ціни на енергоносії підвищилися на 14,1%), а також слабким курсом долара до світових валют. Виходячи із цього, ФРС може призупинити цикл зниження процентної ставки, що буде негативно сприйнято на світових ринках. Однак, на нашу думку, між двох зол - падіння ділової активності й хвилі банкрутств, пов'язаних із проблемами іпотеки, або вповільнення економічної активності й інфляції - ФРС вибере другий варіант. Логічно немає іншого пояснення серії зниження дисконтної ставки на тлі росту сировинних цін, крім як гострої потреби зниження боргового навантаження на позичальників по іпотеці. І тут ФРС треба йти до кінця, тобто вже в першому півріччі 2008 року знижувати ставку до 4% або навіть нижче.

Ситуація вкрай цікава для ринків, що розвиваються, ще й тим, що основна маса хедж-фондів зараз має достатньо грошей. Відсутність великого обсягу "коротких" позицій по цих ринках говорить про те, що міжнародний капітал чекає сигналу до початку скупки перспективних ринків. Так що, після першої хвилі негатива, викликаної меншим ніж очікувалося зниженням ставок ФРС, "Різдвяне ралі" цілком можливе.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".