Економічна правда Фондові перегони
Знайти
13.12.2007

Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця

Американські біржові майданчики, хоча й закрилися на "зеленій" території, до кінця торгівельної сесії істотно скорегували висхідний рух початку торгів

Заява голів чотирьох провідних центральних банків, у тому числі й ФРС США, про надання ліквідності банківській системі було сприйнято спочатку позитивно. Однак подальші повідомлення від найбільших американських банків про збільшення резервів для списання збитків істотно підрізали крила оптимістам.

Якщо враховувати той факт, що передбачувані вливання у фінансові ринки з боку провідних центральних банків будуть найбільшими з осені 2001 року, варто замислитися про масштаби можливих проблем. Азіатські ринки сприйняли таку інформацію негативно, тому що для компаній цього регіону подальше зниження долара є дуже небажаним.

Черговий "жест щедрості" з боку ФРС, яка разом з ЄЦБ та іншими банками планують підвищити ліквідність на світових ринках, є надзвичайно позитивним моментом. Однак інвесторам не варто забувати й про темну сторона медалі. Очевидно представники ФРС, ЄЦБ, Банку Англії та центробанку Канади бачать украй серйозну проблему в уповільненні росту світової економіки, що може призвести до зниження корпоративних прибутків, а далі вже й до кризи.

Також не варто забувати, що політика "дешевих" грошей завжди призводить до росту інфляції, і буде основним головним болем для ФРС і ЄЦБ. Провідні центральні банки знову намагаються врятувати світові фондові ринки, вселяючи ейфорію у серця інвесторів. А як показує історія, міхур лише надувається, і такі дії ні до чого гарного призвести не можуть.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".