Економічна правда Фондові перегони
Знайти
12.12.2007

S&P 500 Financials Index впав на 4,9%.

Втрати Bank of America і Citigroup перевершили "успіхи" усіх 93 компанії індексу S&P 500 Financials Index, а акції домобудівників подешевшали на прогнозі ФРС про погіршення стану житлового ринку.

Washington Mutual, найбільший ощадний банк США, на торгах показав найгірший результат місяця через списання збитків свого іпотечного підрозділу. Акції Washington Mutual (NYSE: WM) впали на $2,46, склавши $17,42. Компанія урізала дивідендні виплати на 73% після списання збитків усього підрозділу іпотечного кредитування на суму в $1,6 млрд. за четвертий квартал. Через ці проблеми, компанія пішла на значне скорочення штату.

Freddie Mac, друга за розміром іпотечна корпорація Сполучених штатів, знижується вже третій день поспіль після несприятливого прогнозу з боку експертів. Котирування акцій Freddie Mac (NYSE: FRE) стали «легше» на $3,73, зупинившись на $31,31 через погані фінансові результати четвертого кварталу, значення яких не виправдали очікування аналітиків. Цей період не став кращим за третій квартал, який відомий збитками у $2,02 млрд. або $3,29 на акцію. Компанія посилається на те, що житловий ринок перебуває на піку своєї кризи.

Азіатські фондові ринки сьогодні теж падають, хоча не так стрімко, як Американські. Рішення ФРС зробило свою справу, а масла у вогонь додав Morgan Stanley, що заявила про можливість рецесії у Японії. У результаті фінансовий сектор пішов донизу. Також падають у ціні акції експортерів на тлі прогнозів про сповільнення темпів розвитку економіки США й зміцнення ієни.

Рішення ФРС засмутило учасників ринку, тому передноворічне ралі буде менш швидким. Особлива увага в останні тижні поточного року буде прикута до новин великих іноземних компаній за IV квартал, результати яких покажуть, чи дійсно наслідки кредитної кризи ще актуальні. На думку компанії Foyil, ці звіти можуть багато в чому визначити хід торгів як на світових ринках, так і на українському фондовому ринку на початку наступного року, але ухвалене напередодні рішення ФРС не підтримає ринок при відкритті світових майданчиків уже в новому році.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".