Економічна правда Фондові перегони
Знайти
27.11.2007

«Російська рулетка»

У понеділок сесія на американському ринку завершилася відмінним зниженням, причому розпродаж акцій у черговий раз застав ринок в останні кілька годин торгів. Спровокувала обвал зростаюча тривога учасників торгів із приводу фінансового сектору, а також можливих потрясінь економіки від кредитної кризи.

Ринок боїться майбутніх масштабів списань у банківському секторі. Вчора Goldman Sachs заявив, що найбільшому в Європі банку HSBC «світить» списання порядку $12 млрд. Сам банк учора повідомив, що збирається перевести на свій баланс активи двох своїх SIV на суму біля $45 млрд., щоб уникнути панічного розпродажу бондів, що лежать мертвим капіталом на балансі цих компаній.

The Wall Street Journal повідомляє, що Citigroup у найближчі квартали, швидше за все, доведеться перевести на свій баланс активи на $41 млрд. зі своїх SIV. Оскільки значну частину цих активів нині просто неможливо оцінити, Citi ще «порадує» ринок черговими списаннями. До речі, вчора котирування банку опустилися на 6,2% до п'ятирічного мінімуму.

У свою чергу, ФРС учора заявила, що має намір накачати банківську систему додатковими коштами, щоб запобігти дефіциту ліквідності й не допустити істотного росту процентних ставок на міжбанку. Накачування в банківську систему суми близько до $8 млрд. - це добре, але, з огляду на те, що загальні активи американської банківської системи перевищують $6 трлн., - це крапля в морі. У той же час те, що ФРС тепер готово «реповати» банки строком на шість тижнів, а не максимум на два, як раніше, може трохи заспокоїти ринки.

Складається враження, що щодня ринок грає в російську рулетку, причому день у день кількість патронів у барабані збільшується, тому скільки мотузочці не витися, а кінець буде.

До кінця року нас відокремлює трохи більше місяця, тому сильне падіння фондових ринків, швидше за все, перенесеться на новий, 2008 рік, тому що ніхто не хоче псувати собі настрій перед святами, а також звітність за підсумками року. Певну підтримку ринку може зробити можливе зниження дисконтної ставки на засіданні ФРС 10 грудня. Бажаючі ризикнути можуть «зіграти» на дану подію.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".