Економічна правда Фондові перегони
Знайти
21.11.2007

Скорочення carry-trade звужує можливості для маневру

У WSJ з'явилися повідомлення про те, що секретар Казначейства США Генрі Полсон знову підняв тему проблемного житлового сектора в США й висловив стурбованість, що в 2008 році дефолтів по іпотеці буде набагато більше, ніж в 2007.

Американська економіка, звичайно, по праву вважається непереборною силою, але кредитна криза поступово витягує з неї соки. Загроза рецесії стає все більше й більше очевидною. Нездатність Citigroup та Merrill Lynch оцінити масштаби своїх власних збитків також вказує на те, що економіка може зіштовхнутися з кам'яною стіною.

Зміцнення ієни, у свою чергу, натиснуло на експортерів, у результаті чого індекс Nikkei упав більш ніж на 2%. У даний момент долар/ієна відкотився в область 108.95 і залишається під тиском.

"Беручи до уваги переглянуті убік зниження прогнози по економіці США, а також зміцнення ієни, нас очікують винятково продажі", - говорить аналітик Кеніті Хірано з Tachibana Securities.

Заокеанські інвестори майже на 100% упевнені в тім, що Федеральна резервна система США буде знижувати процентні ставки на грудневому засіданні. Слабкі дані по макроекономіці Штатів переконують учасників ринку саме в такому розкладі, однак якщо цього не відбудеться, фондові ринки накриє сильна хвиля продажів.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".