Економічна правда Фондові перегони
Знайти
20.11.2007

На цьому тижні ринок рухатимуть "ведмеді"

Інвестори досить тривожно вивчають події минулого тижня, коли ринок знову морозило від валу негативних новин, пов'язаних з іпотечною кризою. Перед відкриттям у понеділок 19 листопада ринок також одержав нові свідоцтва про втрати, які понесли фінансові організації в інших країнах, намагаючись заробити на структурованих боргах, забезпечених нерухомістю в США. Bank of China може списати збитки на суму в $1 млрд., швейцарська страхова компанія Swiss Reinsurance Co. повідомила про втрати в 1,2 млрд. франків, а аналітики пророкують, що загальні втрати UBS AG (UBS) на американській іпотеці можуть скласти до $11 млрд.

Втім, іпотечна криза вже зробила свою чорну справу й загрожує ще більш похмурими наслідками. За останні два місяці подвоїлося число економістів, які прогнозують спад в економіці США. Аналітики вже лякають тим, що сезон різдвяних продажів цього року може виявитися найгіршим за останні роки.

Президент ЄЦБ Тріше заявив 19 листопада, що темпи росту світової економіки високі, однак ризик зниження темпів росту продовжує бути присутнім. Керуючий Банку Канади Додж заявив, що перспективи розвитку світової економіки не настільки "рожеві", як місяць тому.

Сьогодні Комісія Китаю по нагляду за банківською діяльністю заявила про те, що дала комерційним банкам відповідні "вказівки" про охолодження кредитування бізнесу й споживачів, тому що цільова оцінка росту кредитування в 15% за цей рік уже досягнута й подальше розширення ринку загрожує національній економіці перегрівом. При цьому регулятор спростував повідомлення Wall Street Journal про те, що банкам було наказано заморозити всі кредити на рівні 31 жовтня цього року. Глава Комісії Lai Xiaomin завірив, що 15%-ова "стеля" це всього лише "неформальне обмеження, а не тверді рамки". Проте єдиний фондовий індекс азіатсько-тихоокеанського регіону Morgan Stanley Capital International Asia Pacific втратив 0,5% до 157,52 пункту, у результаті чого зниження показника з початку цього місяця склало 8%. 7 з 10 промислових груп індексу закрилися 19 листопада в мінус.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".