Економічна правда Фондові перегони
Знайти
20.11.2007

Чи варто очікувати Christmass Ралі

На американських ринках продовжують превалювати негативні настрої. Так за результатами вчорашніх торгів основні індекси втратили близько 1,7%.

І досить важливу роль у цьому, як і в Європі, зіграли інвестиційні банки. Зокрема, Goldman Sachs зменшивши рейтинг Citigroup, зіграв доленосну роль у динаміці котирувань акцій цієї компанії в понеділок.

Також були переглянуті рейтинги провідних фінансових компаній США, як Merrill Lynch & Co., Morgan Stanley, Lehman Brothers Holdings Inc., Bear Stearns Cos. та JPMorgan Chase & Co, що викликало падіння цін на їх акції.

Інвестори продовжують болісно ставиться до будь-якого натяку на погіршення ситуації навколо кредитної кризи. Навздогін падаючому ринку прийшла новина від компанії Lowe's Cos, що займається роздрібною торгівлею і є одним з лідерів у США в цій сфері, про те що їхній прибуток упав за підсумками III кварталу на 10%.

Скорочення споживчих видатків свідчить про зниження темпів економічного розвитку США, а якщо врахувати що перед різдвяні свята є серйозним шматком пирога, з якого складається прибуток роздрібних компаній, то вже найближчим часом ми зможемо одержати факти, а не голослівні заяви з приводу вповільнення розвитку економіки США.

Індекс ринку житла, що вийшов у понеділок, хоч і виявився вище прогнозів - 19 пунктів, але настільки низьке значення викликало тільки одне бажання в інвесторів - продавати. У результаті акції найбільшого домобудівника США Lennar Corp. відправилися вниз слідом за ринком.


Дмитро Мошкало

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".