Економічна правда Фондові перегони
Знайти
26.02.2008

Арт-Капітал: Огляд фондових ринків

Світові фондові ринки

Минулий тиждень фондові ринки розвинених країн закінчили різноспрямовано, але, загалом, спостерігався помірний ріст основних індексів.

Такому ходу подій сприяла ситуація на сировинних ринках, - ріст біржових індикаторів, у першу чергу, відображав підвищення котирувань акцій видобувних компаній на тлі цін металів, що ростуть. Рух нагору підтримали також позитивні корпоративні новини. За підсумками тижня європейські індекси незначно зросли: DAX 30 - на 0,47%, Austrian ATX Prime - на 3,06%, HEX General - на 1,81%.

Американський ринок акцій не зміг втримати висхідний тренд і скотився вниз внаслідок песимістичних економічних новин. За даними досліджень організації Conference Board, сповільнення темпів росту економіки США в найближчі місяці продовжиться. Індекс випереджальних індикаторів, що розраховується аналітиками цього дослідницького центру, минулого місяця впав на 0,1% (зниження триває четвертий місяць поспіль). За підсумками тижня Dow Jones Composite 65 знизився на 0,13%, Nasdaq Composite втратив 0,79%, S&P 500 Composite незначно підріс (+0,23%).

Під тиском негативного інформаційного тла із зовнішніх ринків, а також, інформації про те, що 16 банків країни можуть понести значних втрат в розмірі 35 млрд. ієн у зв'язку з іпотечною кризою в США, а також несприятливих новин корпоративного сектору основні індекси Японії показали зниження: NIKKEI 300 втратив 0,58%, TOPIX - 0,40%.

Український ринок

Минулого тижня торги на українському ринку акцій проходили на тлі росту котирувань практично всіх ліквідних паперів. До закриття п'ятничної сесії індекс ПФТС виріс на 1,71%. Обсяг угод склав $104,1 млн., що на 51% вище обороту позаминулого тижня. Лідерами продажів стали Запорізький завод феросплавів (ZFER, $15 млн.), Дніпроенерго (DNEN, $7 млн.), Мотор Січ (MSICH, $5,9 млн.), Центренерго (CEEN, $5,4 млн.), Укрсоцбанк (USCB, $5 млн.).

Особливий інтерес у четвер-п'ятницю інвестори виявили до компаній гірничорудної та вугільної промисловості, а також до виробників феросплавів. Поштовхом для росту стала комбінація відразу декількох позитивних факторів: внутрішніх корпоративних новин, сировинного буму і поліпшення настроїв іноземних ринків. Шведсько-українська залізорудна група Ferrexpo Plc. заявила про дворазове підвищення суми раніше заявлених інвестпланів по нарощуванню виробництва. Компанія має намір протягом 10 років залучити біля $4 млрд. інвестицій з метою збільшення виробництва окатишів майже в чотири рази - з поточних 9 млн. тонн до 32 млн. тонн на рік.

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, що входить в Ferrexpo, відреагував 31% ростом на звороті в $2,3 млн. На загальному підйомі іноземних ринків і підвищенні цін на сировинних ринках (нафта, вугілля, руда), що додало чималого оптимізму українському ринку, упевнений ріст продемонстрували Шахта Червоноармійська-Західна (+27,9%), за нею підтягся Комсомолець Донбасу (+12,7%), Центральний ГЗК набрав 41,7%, Інгулецький ГЗК - 27,0%, ГЗК Суха балка - 50,5%.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".