Економічна правда Фондові перегони
Знайти
27.02.2008

Арт-Капітал: Огляд ринку енергетики

У порівнянні з іншими привабливими галузями (півроку тому стало набирати обороти машинобудування, із загостренням сировинного дефіциту особливо цікавими стали шахти, що раніше перебували у збитковому стані й були зовсім не цікаві інвесторам) енергетика відходить на другий план, зберігаючи консервативну позицію. Увесь тиждень наш ARTCP-Electricity коливався біля нуля, у підсумку набравши всього 0,54% (металурги +7,1%, машинобудування +1,6%). Тижневий оборот по галузі залишився на високому рівні - $21 млн. у порівнянні з позаминулим тижнем ($23,6 млн.).

За підсумками 2007 року відзвітувалися практично всі компанії сектора, при чому результати по більшості з них не були несподіванкою. Справедливі оцінки були скоректовані за всіма енергогенеруючими компаніями убік зниження через ще глибше падіння котирувань російських оптових генеруючи компаній з початку року. Українські компанії фінансовий рік завершили на прийнятному рівні. Справедлива вартість Донбасенерго знижена до 247,7 грн. (рекомендація – "Buy"); Західенерго - до 730 грн. ("Buy"); Дніпроенерго - до 2350,1 грн. ("Hold"); Центренерго - залишилася на попередній позначці у 40,8 грн. ("Buy").

Скоріше приємною несподіванкою, ніж прогнозованими результатами, стали новини від Київенерго. Нагадаємо, що по закінченню року Київенерго з бюджету Києва було компенсовано $45,3 млн. збитків від поставки теплової енергії (цей вид діяльності є збитковим для компанії), тобто 63% необхідної компанії суми. Півроку тому ціль по паперу в $12 була привласнена за умови повної компенсації збитків від продажу теплової енергії або більшої їх частини. З урахуванням покриття двох третин очікуваної суми, 40%-го росту продажів в 2007 році (набагато вище будь-яких очікувань), а також запланованої суми інвестицій на 2008 рік (як ми й припускали,- значної у зв'язку з наближенням дати проведення ЄВРО-2012), ми залишаємо середню цільову ціну по Київенерго на попередньому рівні.

Загалом, за підсумками року за енергорозподільчою галуззю відзначимо негативну тенденцію до зниження результативності діяльності - середня чиста рентабельність склала 0,7% (за той же період рентабельність російських розподільних компаній склала 3,1%), що пояснюється, в першу чергу, різними методами складання тарифів. У тарифи за энергию, в російських "колег" входить інвестиційна складова, що дозволяє вчасно модернізувати фонди компаній. Найбільш ефективними в плані фінансової та виробничої діяльності виділимо Севастопольенерго і Запоріжжяобленерго, за якими ми підвищили цільові рівні за підсумками 2007 року - до 29,2 й 29,8 грн. за акцію відповідно.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".