Економічна правда Фондові перегони
Знайти
06.02.2008

Ставки знижено. Ставки більше не знижуються

Світовий ринок

За підсумками тижня основні світові індекси продемонстрували ріст, обумовлений рішенням ФРС США на своєму засіданні в середу знизити дисконтну ставку на 0,5% до 3% річних, а також новинами із сектора злиттів і поглинань.

Позитивно вплинула на настрої інвесторів звістка про можливе придбання найбільшим у світі виробником програмного забезпечення Microsoft Corp. оператора пошукового сервісу Yahoo Inc. за $44,6 млрд. Підтримала ринки й котирування акцій добувних компаній, зокрема, новину про придбання 12% акцій гірничодобувної Rio Tinto Group китайською Chinalco та ериканською Alcoa Inc.

З несприятливих новин було озвучене повідомлення про скорочення в США кількості знову створених робочих місць у січні, а також зниження темпів росту ВВП США в четвертому кварталі (0,6% Y-t-Y, виявилися нижче прогнозованих), що все-таки нагадують про необхідність турбуватись через можливу рецесію.

Фондові індекси США завершили тиждень у плюсі: Dow Jones 65 Composite виріс на 5,51%, Sn 500 Index додав 4,87%, а Nasdaq Comp - 3,75%. Європа також показала приріст: німецький індекс DAX 30 підріс на 3,10%, датський MSCI DENMARK - на 3,6%, бельгійський BEL 20 - на 5,7%.

Український ринок

Минулий тиждень український фондовий ринок закінчив падінням, - ПФТС втратив 2,48%. Потрібно відзначити активність вітчизняних інвесторів, - обсяги торгів склали $121,08 млн (на 132% більше результату позаминулого тижня). Лідерами продажів стали акції компаній Центренерго (CEEN, $8,69 млн.), Південного гірничозбагачувального комбінату (PGZK, $8,97 млн.), Укрсоцбанку (USCB, $7,73 млн.), Алчевського металургійного комбінату (ALMK, $7,31 млн.), а також Київенерго (KIEN, $6,31 млн).

Новина про вступ України у ВТО, на нашу думку, послужить позитивним сигналом для інвесторів. Разом зі сприятливими новинами зі світових майданчиків ця подія (більшою мірою психологічна) може зломити негативний тренд на українському фондовому ринку.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".