Економічна правда Фондові перегони
Знайти
06.02.2008

Огляд ринку енергетики

Енергетичний сектор весь тиждень йшов у тандемі з ринком, показавши найбільший оборот у спадному тренді в четвер після зниження у середу ставки ФРС ($13,3 млн., або 42,1% загального обсягу торгів по галузі за тиждень). П'ятничне відновлення росту не змогло вивести енергетику в позитивне поле ( ARTCP-Electricity упав на 2,0% за підсумками тижня проти -2,5% індексу ПФТС).

Падіння котирувань більшості паперів сектору в загальному скоріше необхідний фактор, ніж закономірність, для більш вигідних покупок з нових цінових рівнів (особливо це стосується енергорозподільчих компаній, більшість яких переоцінені). Настрої іноземних ринків залишаються на даний момент визначальним фактором спрямованості українського ринку й енергетичного сектору в тому числі.

У цілому, тло для торгів на ринку енергетики ми схильні вважати помірковано позитивним.

Позитивні зрушення були відчутні минулого тижня в плані інвестицій на внутрішньому ринку енергетики. У середу Міністр палива й енергетики України Юрій Продан і представники Європейського банку реконструкції та розвитку обговорили питання надання кредитів і консультаційних послуг українським енергетичним компаніям. Результатом переговорів може стати підписання кредитного договору на суму EUR150 млн. по проекту будівництва лінії електропередачі 750 кВ Рівненська АЕС-підстанція «Київська» уже наприкінці лютого. ЄБРР також підтвердив свою зацікавленість у реалізації проекту по реконструкції електромереж і підстанцій Крименерго (KREN, -1,53% за підсумками тижня).

Минулого тижня Національна акціонерна компанія (НАК) «Енергетична компанія України» представила прогнозний баланс на 2008 рік, відповідно до якого в 2008 році планується 2,2%-е збільшення виробництва чотирма енергогенеруючими компаніями, які перебувають у сфері впливу НАК (в 2007 році ріст склав 3,2%). У тому числі Західенерго планує збільшити виробництво електроенергії на 10,6% (на 1,6 млрд квт/г) - до 16,7 млрд квт/г, Донбасенерго - на 8,8% (на 0,6 млрд квт/г), до 7,4 квт/г, тоді як Дніпроенерго планує скоротити виробництво на 3,6% (на 0,6 млрд квт/г) - до 16 млрд квт/г, Центренерго - на 2 % (на 0,3 млрд квт/г), до 14,7 млрд квт/г.

Відзначимо також, що Західенерго та Донбасенерго мають намір збільшити обсяги виробництва, підвищити ефективність виробничої діяльності за рахунок скорочення використання паливно-енергетичних ресурсів. Зокрема, планується скоротити споживання природного газу під час пусків/зупинок і підсвічування пиловугільних блоків. Західенерго пішла ще далі. Цього року компанія планує скоротити споживання природного газу (нагадаємо, що подорожали з 1 січня 2008 року на 37,7%) на 47,8%, або на 100,6 млн. кубометрів, - до 110 млн. кубометрів.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".