Економічна правда Фондові перегони
Знайти
29.01.2008

Огляд ринку енергетики

Стрімке зростання світових ринків у середу, 23 січня, (після скорочення ключової ставки ФРС 22 січня й зустрічі регуляторів штату Нью-Йорк із банкірами), а за ними й українського в четвер не зміг допомогти енергетичному сектору закрити тиждень у плюсах. За підсумками тижня зниження котирувань показали всі компанії, що генерують, і весь розподіл, крім Донецькобленерго (+3,9% за тиждень). Під продаж потрапили найбільш ліквідні папери сектора: генерація, Київенерго, Запоріженерго. У цілому ж констатуємо зниження загального енергетичного обороту за тиждень на 16,1% (до $8,4 млн.), що свідчить про значний інтерес, що залишається, до паперів.

Важко зважити вплив позитивних новин у часи загального зниження. Так, практично не позначилися на котируваннях Київенерго озвучені плани інвестування в розвиток електромереж $25,1 млн. (у перерахунку на довжину мереж це кращий показник по галузі - $2381 інвестицій на кілометр ліній проти $636 середнього по розподільних компаніях). На фінансування інвестпрограми Дніпрообленерго (DNON, -3,7%) в 2008 році буде спрямовано $50,7 млн., що також вище за середнє по галузі (біля $800/км). У цілому в рамках підготовки до Євро-2012 компанія має намір побудувати п'ять нових підстанцій потужністю до 2 Мвт кожна, а також реконструювати існуючі. У наступному році в Дніпропетровську буде здана підстанція «Славута», що забезпечить енергопостачання основних об'єктів, у тому числі стадіону «Дніпро» (для проведення чемпіонату з футболу).

Новий поворот подій відзначений також на Дніпроенерго (DNEN, -2,6%). У п'ятницю Вищий госпсуд підтвердив законність збільшення статутного фонду Дніпроенерго, ухваленого рішенням акціонерів компанії 27 серпня 2007 року. Однак це не додає впевненості в завершенні спорів про додемісію. Якщо все-таки такий сценарій буде прийнятий, стрімкого зростання котирувань по акціях Дніпроенерго очікувати не слід (компанія вже перебуває біля своїх справедливих рівнів). У випадку ж скасування додаткової емісії, потенціал росту підвищується до 36-73%, оскільки кількість акцій не збільшиться (залишиться на рівні - 3,9 млн. шт.). Але в сформованих умовах скасування додемісії негативно відіб'ється на розвитку компанії: виручені на відкритому аукціоні кошти, швидше за все, будуть використані на поповнення держбюджету.


Юлія Мартиненко

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".