Економічна правда Фондові перегони
Знайти
29.01.2008

Огляд фондового ринку за 21-25 січня

Світові ринки

Європейські й азійські фондові індекси впали за підсумками тижня. Інвестори побоюються, що програми американського уряду по запобіганню іпотечної кризи не вплинуть на економіку США. У результаті, Америці не уникнути рецесії, що негативно позначиться на світовому економічному рості. Обвал світових фондових ринків став причиною проведення позачергової зустрічі ФРС, де було ухвалене рішення понизити базову ставку на 0,75% (до 3,50%). Наступне зниження очікується на засіданні ФРС 29-30 січня (і як мінімум на 0,25%). До середини тижня основні індекси Developed markets відновилися, але наприкінці - знову пішли на зниження. Загалом, підйом американського фондового ринку навіть після настільки кардинальних заходів щодо стабілізації фінансової сфери був незначним, не виправдавши надії інвесторів на поліпшення ситуації на ринках.

На цьому тижні в США буде опубліковано ряд важливих статистичних даних: інформація про обсяги роздрібних продажів, продажах будинків на первинному ринку нерухомості, індекси споживчої довіри від Університету Мічиган, будуть опубліковані попередні оцінки ВВП, а також рівень безробіття. Ми припускаємо, що несприятливе інформаційне тло може негативно вплинути на ріст американського фондового ринку й спровокує чергове зниження провідних світових індексів.

За підсумками тижня DAX 30 впав на 6,34%, Nasdaq Comp втратив 0,59%, NIKKEI 500 - 0,93%, у той час як Sn 500 підріс на 0,41%, а Dow Jones 65 Composite - 1,60%.

Український ринок

Український фондовий ринок завершив тиждень зниженням, втративши 4,17%. Обсяги торгів за тиждень склали $52,27 млн. Найбільш активно торгувалися акції Єнакієвського металургійного заводу (ENMZ, $3,9 млн.), Центренерго (CEEN, $3,19 млн.), Алчевського металургійного комбінату (ALMK, $2,95 млн.), Маріупольського заводу важкого машинобудування (MZVM, $2,88 млн.) і Азовсталі (AZST, $2,6 млн.).

Падіння індексу ПФТС, у першу чергу, пов'язане з тенденціями на зниження на світових ринках. У цей момент інвестори болісно реагують на всі негативні новини, що надходять із провідних світових майданчиків. Спад економіки США вплине на загальносвітове вповільнення. Все-таки, ми очікуємо реабілітацію українського фондового ринку, оскільки економіка нашої країни не має високої залежності від експорту на ринки США.


Жанна Шахно

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".