Економічна правда Фондові перегони
Знайти
22.01.2008

Падіння не уникнути

Світові ринки

Зниженням почався минулий тиждень для всіх розвинених ринків. Провідні аналітики побоюються рецесії економіки США, що підвищує ризик волатильності як американських, так і закордонних фондових ринків

Програма з відновлення економіки США, представлена нинішнім президентом Дж. Бушем, не зробила бажаної підтримки фондовим ринкам. За оцінками аналітиків, для стимулювання росту економіки замало запланованих $140 млрд., податкових пільг для бізнесу та прямих виплат населенню. Як бачимо, оголошення плану порятунку економіки не зробило потрібного ефекту на настрої інвесторів. Протягом тижня два найбільших банки Citigroup і Merrill Lynch анонсували свої квартальні результати, які показали значні збитки ($9,83 млрд. і $10,3 млрд. відповідно).

Продовжилося зниження й по європейських індексах. Минулого тижня член ради ЄЦБ Нут Веллінк заявив, що темпи економічного росту в регіоні можуть бути нижчими прогнозованих внаслідок сповільнення темпів росту американської економіки. Ринок відреагував падінням індексів.

У підсумку, біржі розвинених ринків закінчили тиждень у значних мінусах: Dow Jones 65 Composite втратив 3,71%, Nasdaq Comp знизився на 4,10%, Sn 500 Index упав на 5,41%, DAX 30 - на 6,3%. На торгах поточного тижня ми очікуємо продовження понижувальної тенденції на ринках Америки, Європи та Азії.

Український ринок

За підсумками попереднього тижня загальний обсяг торгів у ПФТС склав $52,08 млн. Індекс ПФТС виріс на 0,9%. Активно торгувалися акції Укрсоцбанку (USCB, $4,18 млн.), Центренерго (CEEN, $3,56 млн.), Алчевського металургійного комбінату (ALMK, $3,28 млн.), Єнакіївського металургійного заводу (ENMZ, $3,14 млн.) і Азовсталі (AZST, $2,99 млн.).

На цьому тижні динаміка українських індексів буде орієнтуватися на настрої світових майданчиків. І, судячи з результатів минулих торгів, варто очікувати значного зниження українських індексів.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".