Економічна правда Фондові перегони
Знайти
18.12.2007

PRO/CONTRA. Все таки PRO?

Минулого тижня, як і передбачалося, основні фондові індекси світових майданчиків понесли втрати. Падіння почалося у вівторок після зниження базової ставки рефінансування на 0,25%. Закріплення ставки ФРС на рівні 4,25% не виправдали очікувань інвесторів, що сподівались на більш агресивне зниження - 0,5%.

Ситуація незначно покращилася після заяви представників ФРС разом із чотирма центральними банками (Банк Канади, Банк Англії, ЄЦБ і Швейцарський Національний Банк) про намір підтримати ліквідність фінансового сектору шляхом створення термінового кредитного фонду. Однак, і це не переконало інвесторів у появі сильних стимулів для росту темпів економічного розвитку.

У результаті, Dow Jones 65 Composite упав на 2,67%, Sn 500 Index - на 2,44%. Азіатські ринки теж взяли курс на зниження. За підсумками тижня NIKKEI 300 втратив 5,27%, TOPIX - 5,31%.

На тлі корекції на світових ринках український фондовий ринок продемонстрував невелике пожвавлення, викликане, в першу чергу, купівлею ряду вітчизняних активів російською групою Evraz. Як говориться в повідомленні групи, вона має намір придбати 99,25% акцій ГЗК «Суха балка» (ПФТС: SUBA), 95,57% акцій Дніпропетровського металургійного заводу ім.Петровського (ПФТС: DMZP), 93,74% акцій ВАТ «Коксохімічний завод «Баглейкокс» (ПФТС: BKOK), 98,65% ВАТ «Дніпрококс» і 93,83% акцій ВАТ «Дніпродзержинський коксохімічний завод».

Пізніше з'явилася новина про купівлю 50% Південного ГЗК (ПФТС: PGZK) акціонерами Evraz. Чотири підприємства із шести, папери яких котируються на ПФТС, і стали головним об'єктом для спостережень цього тижня.

Придбання українських активів однією з найбільших у світі вертикально-інтегрованих металургійних і гірничовидобувних компаній є безумовним позитивом для компаній. Відзначимо, що реакція на подію була характерною для українського ринку, - миттєво піднялися котирування Дніпропетровського металургійного заводу ім.Петровського і Сухої Балки набагато вище справедливих рівнів (2,85 грн і 4 грн відповідно, з огляду на 20%-у премію за керування іноземною групою).

На нашу думку, перспективним є також Баглейкокс, включений тепер у систему поставок сировини й збуту материнської компанії. Через дефіцит коксівних вугіль в Україні, а отже, і їхньої недопоставки на коксохімічні заводи країни, і на противагу цьому планів Evraz про поставки російських вугіль на Баглейкокс, цілком реальний вихід підприємства на нові виробничі можливості.

За підсумками тижня індекс ПФТС виріс на 0,78%. Обсяги торгів склали $97 млн., що вдвічі більше, ніж на позаминулому тижні. Найактивніше торгувалися акції енергетичних компаній Західенерго (ZAEN, $31,77 млн.), Дніпрообленерго (DNON, $15 млн.), а також Авдіївского коксохімічного заводу (AVDK, $4,8 млн.), Укрнафти (UNAF, $4,2 млн.) і Єнакієвського металургійного заводу (ENMZ, $3,3 млн.).

На цьому тижні країна перебувала в очікуванні вибору прем'єр-міністра України. Відзначимо, що призначення прем'єр-міністром України Юлії Тимошенко не стало несподіванкою для фондового ринку, - прогноз щодо її призначення вже врахований ринком.

Підтвердилися очікування скептиків щодо вступу України у Світову організацію торгівлі (СОТ) цього року, - «питання України» досі не включене у порядок денний Генеральної ради СОТ. Можливе вирішення питання про входження, заплановане на 20 грудня 2007р., безумовно, стало б позитивним сигналом для інвесторів.


Шахно Жанна (фінансовий аналітик)

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".