Економічна правда Фондові перегони
Знайти
28.11.2007

З початку цього тижня почався сезон фіксації прибутків

Учора терпіння лопнуло в багатьох гравців, - індекс ПФТС обвалився на 2,1% при обсязі торгів в 23,6 млн дол. (що в 2,2 рази вище середньоденного обороту за останній місяць активних торгів).

Основними стимулами послужили зниження всіх ешелонів на попередньому тижні й небажання гравців тримати папери далі, підвищення цін на імпортний газ, а також негативне зовнішнє тло.

Топ-темами попередніх днів стали підвищення цін на газ і можливу ревальвацію гривні (з врахуванням обвального зниженням курсу долара до основних світових валют).

Після збільшення ціни туркменського газу до 130 дол. за 1 тис. куб. м з початку наступного року (із другого півріччя 2008р. - до 150 дол.) надій на ціну в 160 дол. для України залишається все менше. Подорожчання газу ляже на плечі українських промислових підприємств, особливо тих, що мають більшу частку газу в паливному балансі (хімія, металургія). Ревальвація національної валюти торкнеться в першу чергу експортерів.

Американські ринки, швидше за все, залишаться волатильними ще хоча б до 11 грудня (до рішення Федеральної резервної системи з приводу ставки). Це підтверджується двома факторами: загальним негативним тлом американських майданчиків (зниження індексу споживчої довіри в США в листопаді 2007р. до 87,3 пункти з 95,2 у жовтні ; падіння цін на житло в США в третьому кварталі).

У той же час, відзначається активна реакція навіть на одну позитивну новину. У вівторок повідомлення про придбання 4,9% акцій Citigroup інвестиційним фондом Abu Dhabi Investment Authority, і таким чином, можливе відновлення до цільових рівнів показників капіталу банку, підняло ринки на 1-2% (після 2%-го зниження в понеділок).

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".