Економічна правда Фондові перегони
Знайти
11.12.2007

Зал очікування (тижневий огляд)

Фондові торги Developed markets за підсумками тижня завершились ростом головних індексів. Стимулів для росту виділимо декілька: американська влада представила програму надання допомоги власникам житла, що не здатні сплатити за своїми зобов'язаннями по іпотечним закладним; опубліковані дані про стан зайнятості і виробничій активності виявились кращими прогнозованих; очікування зниження базової ставки ФРС на 0,25% – до 4,25%.

Таким чином, побоювання початку рецесії у США вщухли, а оптимістичні настрої інвесторів зросли. Відповідь на головне "американське питання" (йти на дно чи вже вгору?) буде дано у вівторок після оголошення рішення по обліковій ставці ФРС. Хороші статистичні дані, що надходять останнім часом, зменшують можливість пониження ставки одразу на 0,5%, що було б гарним поштовхом для подальшого росту. Очікування пониження ставки на 0,25% за великим рахунком цілком слушні.

За результатами тижня фондовий індекс SnP 500 Index зріс на 1,6%, Dow Jones 65 Composite - на 3,0%, Nasdaq Comp - на 1,7%.

Кроки, що їх вжила монетарна влада США і європейські центральні банки, підтримали оптимізм фондового ринку України, що плавно ріс увесь тиждень. тижневий обсяг торгів акціями в ПФТС склав $43,9 млн., що є середнім показником для українського ринку. Найбільш активно торгувались акції енергетичних компаній (ZAEN $2,5 млн., CEEN $3,6 млн.), Південного гірничо-збагачувального комбінату (PGZK, $5,7), УкрАвто (AVTO, $4,5 млн.) і Єнакіївського металургійного заводу (ENMZ, $2,26 млн.).

Єдиний в Україні гірничо-збагачувальний комбінат, що виробляє агломерат, Південний ГЗК став безсумнівним лідером торгів у понеділок (3,5 млн. дол., що склало біля 47% загального обсягу торгів). За нашою оцінкою, на сьогодні поточна вартість компанії встановилась вище справедливої (на 39%), навіть з врахуванням значного прогнозованого підвищення вартості залізної руди.

Помітне покращення фінансових показників комбінату за підсумками третього кварталу 2007 року (внаслідок збільшення об'єму виробництва і "підтягування" цін до середньосвітових), а також прогнозований ріст цін на руду (від 25% до 35% за прогнозами ABN Amro) в майбутньому вже враховані ринком.

Наприкінці тижня Укрнафта (UNAF, +3,6%) заявила про свій намір розглянути розподіл прибутку за 2006 фінансовий рік на зборах акціонерів 23 січня майбутнього року. Розв'язку ситуації на даний момент не прогнозується. Приватні акціонери (група «Приват», якій належать 42% акцій) прагнуть спрямувати прибуток на потреби компанії - купівлю хімкомбінатів і збільшення обсягів буріння. У свою чергу, держава (в особі холдингу «Нафтогаз України» - 50%+1 акція) вимагає спрямувати увесь прибуток на виплату дивідендів. Максимальна сума дивідендів може скласти $8,8/акцію (якщо весь прибуток піде на виплату дивідендів), що дорівнює 11,7% поточної ринкової вартості акції.


Шахно Жанна

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".