Економічна правда Фондові перегони
Знайти
11.12.2007

Енергетичний сектор відновлюється

На цьому тижні енергогенеруючий сектор відновив свою підтримку індексу ПФТС (за підсумками тижня Центренерго, Донбасенерго й Західенерго додали 5,2%, 3,5% й 2,0% відповідно)

На настрої інвесторів не вплинуло рішення Антимонопольного комітету України оштрафувати Дніпроенерго, Західенерго, Центренерго, Дніпробленерго, Волиньобленерго, Київобленерго, ВАТ «Укргідроенерго», НАЕК «Енергоатом» і держпідприємство «Укренерговугіля» за узгоджені антиконкурентні дії. Відзначимо, що сума штрафу відносно невелика ($77 тис.) і не значно вплине на фінансові потоки компаній (штрафи вираховуються із чистого прибутку).

Найшлися, щоправда, і не згодні з рішенням АМК. Київобленерго, що не погодилась з висновками розслідування, повинна буде виплатити майже $2 млн. (компанія не котирується на ПФТС).

Учора Міністерство палива й енергетики України звинуватило ЗАТ «AES-Київобленерго», яким володіє міжнародна корпорація AES, у недотриманні вимог нормативних документів, що регулюють діяльність обласних енергопостачальних компаній.

На рахунок Київенерго (KIEN, -1,2%) надійшов наступний - $6,7 млн. - транш від Київської міської ради як компенсація різниці між чинними тарифами й фактичною собівартістю газу. Нагадаємо, теплопостачання є збитковим для компанії (теплова енергія збувається нижче собівартості). В 2007р. збитки компанії від продажу теплової енергії за зниженими тарифами складуть біля $72 млн. Таким чином, загальна сума компенсації за поточний рік уже досягла $31,5 млн. (43% необхідної суми). Інша частина компенсації, приблизно, буде перерахована KIEN по закінченню 2007 року.

У цілому, активність на ринку енергетики (у тон із загальринковим настроєм) значно знизилася у порівнянні з минулим тижнем, - оборот впав на 72%, що ми пояснюємо вичікувальною позицією, зайнятою гравцями в умовах неоднозначних сигналів з-за кордону.


Мартиненко Юлія

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".