Економічна правда Фондові перегони
Знайти
30.11.2007

Ралі в США в середу та плавний ріст у четвер не привів до "буму" на українському ринку

Сумнівів про подальше зниження ставки Федеральної резервної системи ( ФРС) на засіданні 11 грудня вже ні в кого немає.

У середу про фінансову нестабільність із тривогою говорив віце-голова ФРС Дональд Кон.

Днем пізніше глава ФРС Бен Бернанке заявив про можливий негативний вплив на споживчий попит (вагома складова росту ВВП) підвищення цін на бензин, слабкого ринку житла, а також зниження доступності кредитів. Америка відреагувала підвищеним оптимізмом, додавши 3-4% до індексів.

Український фондовий ринок прийняв новини з-за кордону обачно (ріст індексу ПФТС у четвер склав 1,2%). Після тривалого зниження українські інвестори вирішили обновити деякі свої позиції, - за останні два дні оборот склав 20,1 і 28,5 млн. дол., що в 1,7 і 2,4 рази вище середньоденного обороту за останній місяць.

На порядку денному зараз стоїть енергетичне питання. Ринок готується до ціни 200 дол за куб. м. імпортного газу.

В електроенергетичному секторі виник новий виток подій. У середу Кабінет міністрів затвердив план радикальної реформи українського оптового ринку електроенергії, відповідно до якого енергогенеруючі компанії зможуть продавати електроенергію по прямих договорах і через біржу.

Зрівнювання систем продажів електроенергії Росії й України дозволяє інвесторові оцінювати наші компанії, як російські. Раніше завжди бралося виправлення на їх невідповідність (неконкурентний ринок в Україні, що не дозволяє інвесторові розвивати бізнес), тобто, брався "мінус" до потенціалу.

Очевидно, що конкуренція при продажі державних пакетів може значно посилиться. Це ще раз підтверджує величезний потенціал росту української генерації.

Майбутня реформа разом із заявами Росії про плани різкого підвищення цін на електроенергію з наступного року може призвести незабаром до нового сплеску інтересу до енергетичних акцій.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".