Економічна правда Фондові перегони
Знайти
21.11.2007

Шахта "Красноармійська-Західна №1" має 40% потенціал росту

Велика аварія на шахті імені Засядька, що відбулася 18 листопада цього року, змусила нас звернути увагу на вуглевидобувне компанії, представлені в ПФТС. Основною особливістю даної галузі є гострий дефіцит коксівного вугілля на ринках України й Росії (у минулому основного експортера кокс. вугілля в Україну). Хоча на даний момент не зрозуміло, на який строк шахта Засядька змушена буде зупинити виробництво (і чи відновить вона його взагалі), ясно одне - щомісячні недопоставки "засядьківських" 330 тис. тонн вугілля (11% від загального обсягу видобутку коксівного вугілля в Україні) відчутно відіб'ються на українському сировинному ринку.

Тепер проаналізуємо, як трагедія на шахті ім. Засядька може відбитися на майбутніх фінансових показниках іншого вітчизняного добувача коксівного вугілля - Шахті "Червоноармійської-Західної №1" (SHCHZ ), яка займає 20% ринку.

Незважаючи на те, що і раніше наші таргети по SHCHZ базувалася на "сміливих" намірах менеджменту компанії збільшити видобуток вугілля з 6,75 млн. тонн в 2006 році (і оцінних 7,2 млн. тонн в 2007) до 10 млн. в 2010 році, ми думаємо, що сформована ситуація посприяє виконанню даних планів.

Гостра недостача вугілля в Україні підвищить інвестиційну привабливість модернізації добувних потужностей SHCHZ внаслідок збільшення рентабельності видобутку вугілля.

Уже в 2007 році, відповідно до наших оцінок рентабельність доподаткового і чистого прибутків SHCHZ зросте до 20% і 11% (5.7% і 2.8% в 2006) за рахунок росту ціни з $46 в 2006 році до $120-130 дол. восени поточного року.

Аварія на шахті Засядька, буде робити додатковий підвищувальний тиск на ціни, які й без того в жовтні на внутрішньому ринку досягали $130 дол. за тонну. Хоча висока ймовірність того, що вже найближчим часом ціни на кокс. вугілля "підтягнуться" до імпортної вартості Російської сировини ($150 дол. за тонну), ми закладаємо належну частку песимізму в прогнозні ціни, припускаючи, що в 2008 році вони в середньому складуть $130, з наступним щорічним 15%-им підвищенням. Оцінка вартості SHCHZ по методу DCF, що враховує наведені вище "виправлення", становить 2.91 дол. за акцію.

Результати альтернативного порівняльного аналізу, представлені в таблиці, підтверджують "адекватність" нашої DCF-оцінки. Резюмуючи вищевикладене, підкреслимо інвестиційну привабливість SHCHZ, яка має на сьогоднішній день 40%-ий потенціал росту.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".