Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/comments/47bf3cc96e5c3/
22.02.2008 _  Економічна правда

День 55: Чи відбудеться рецесія?

Вітчизняний фондовий ринок цього тижня демонстрував дуже помірне відновлення на тлі в цілому позитивного настрою на світових фондових майданчиках.
Індекс ПФТС за цей період додав 1,7%, переважно за рахунок росту зацікавленості з боку нерезидентів. Із початку року індекс ПФТС знизився на 5,46%, але з початку лютого відновив 2,23%.

Найпозитивніше на ринку зростали акції сировинної галузі. Акції Полтавського гірничо-збагачувального комбінату протягом тижня подорожчали на 28,1%, що додало підстав для позитивної переоцінки інших підприємств галузі, в тому числі Нікопольського та Запорізького заводів феросплавів.

Також в останні дні найпопулярнішими були акції гірничодобувної промисловості – шахти "Червоноармійська-Західна" (+26,44%) та шахти "Комсомолець Донбасу" (+12,23%). Папери цих емітентів зростали в ціні, навіть під час піку корекції.

З іншого боку, різнонаправленість ринку забезпечила помірна корекція у фінансовому секторі, зокрема, від’ємну динаміку продемонстрували папери РайфайзенБанку "Аваль" (-0,53%), Укрсоцбанку (-0,17%) та Банку "Форум" (-0,38%).

Новини зі США все менше впливають на ситуацію на вітчизняному ринку. Великі іноземні інвестори почали розуміти, що не можна постійно орієнтуватися на очікування рецесії в економіці Америки. За словами експертів, ринки, що розвиваються, та країни-виробники сировини мають найбільший потенціал для розвитку.

В США поточного тижня Національне бюро економічних досліджень (НБЕД) США - орган, який офіційно уповноважений визначати момент настання рецесії в національній економіці, заявив у четвер, що, незважаючи на ознаки рецесії, поки занадто рано офіційно заявляти про її настання, повідомляє Bloomberg.

"Поки неясно, чи перебуваємо ми у стані рецесії, або все-таки має місце уповільнення зростання", - заявив інший член НБЕД Віктор Зарновіц. - "Ми, можливо, віримо в рецесію, однак вона ще не почалася".

На тлі таких суперечливих настроїв та різнонаправленості рухів на світових фондових майданчиках, учасники проекту "Фондові перегони" вважають за потрібне тримати частину активів на депозитах.

Так, у портфелі "Бонум Груп" – 30% на депозиті, "Арт-Капіталу" – 51%, "Фоїлу" – 92%, "Юпрас Капіталу" – 100%. Учасників проекту за принципами управління активами можна поділити на два типи – підхід керуючого активами в довгостроковій перспетикві – "Фоїл" і "Юпрас Капітал" та спекулятивний підхід – трійка лідерів проекту.

У цій ситуації віртуальність та правила роботи з портфелем давали змогу уникнути великої кількості ризиків, присутніх на вітчизняному ринку. Тому результати фондів не є показником реального рівня дохідності інвестицій у публічні інвестиційні фонди.

Однак управління фондом у рамках проекту демонструє можливість і здатність професіональних керуючих активами оцінювати та аналізувати поточну ситуацію на ринку та приймати рішення щодо формування портфеля акцій. У цьому плані варто аналізувати кожну окрему трансакцію, яку провели керуючі активами.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".