Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/comments/47b40105df344/
14.02.2008 _  Економічна правда

День 48: Короткострокове відновлення?

Із початку поточного тижня фондовий ринок нарешті продемонстрував зростання після довгого періоду корекції. Протягом трьох днів індекс відновився на 2,86% на тлі відсутності поганих новин та досягнення технічних мінімумів на світових ринках.
Обсяг роздрібних продажів у США виріс на 0,3%, перевершивши прогнози аналітиків завдяки несподіваному збільшенню продажів автомобілів і росту цін на бензин. Більшість аналітиків прогнозували незначне падіння цього показника.

За словами керівника інвестиційного відділу КУА "Бонум Груп" Олександра Спасіченка, якщо дотримуватися сценарію рецесії, то все має падати, це має відображатися у всіх важливих макропоказниках, але останні дані демонструють, що ринок залишається достатньо сильним. "Також дуже добре на ринку відобразилася новина про бажання Уорена Баффета перестрахувати зобов'язання провідних страхових компаній США на 80 млрд дол. та хороша статистика продажів корпорації Coca Cola", - додав Олександр Спасіченко.

Довгострокові прогнози залишається песимістичними. Експерти очікують сповільнення економічного росту й зниження корпоративних прибутків, особливо в Європі. "Європі на сьогодні бракує того потенціалу, який є у країнах, що мають власні потужні сировинні ресурси. А судячи з усього, саме це визначатиме подальший "розклад сил" у світовій економіці. Хоча майбутнє США видається оптимістичнішим на тлі активної стимулюючої політики ФРС, можливо, найближчі місяці до кінця року ринки та долар відреагують позитивно на послідовне зниження облікової ставки - як наслідок посилення економіки США", - розповів Олександр Спасіченко.

Вітчизняний ринок продовжує випромінювати стриманий оптимізм. Аналітики прогнозують ралі у другому кварталі. За словами аналітиків, короткочасне зростання - це хороший шанс для спекулятивної торгівлі. Також це непоганий шанс відіграти збитки корекції. Вітчизняний ринок продовжуватиме деякий час повільно зростати на локальному оптимізмі та, ймовірно, даних щодо ВВП у Європі, які будуть опубліковані 14 лютого.

З початку тижня лідерами росту були акції Азовзагальмашу (+3,49%), Луганськтепловозу (+9,49%), "Стиролу" (+3,41%). Також продовжила зростати ціна на акції Укртелекому на фоні новини про бажання продати контрольний пакет акцій компанії під час приватизації за 1,9 грн/акцію.

Керуючі портфелем "Драгон Есет Менеджмент" та "Бонум Груп" устигли вчасно придбати акції "Стиролу". Також позитивно зіграла ставка "Фоїлу" на "МоторСіч" у середу.
На завершальному етапі проекту "Фондові перегони" головна інтрига зберігається в боротьбі за друге місце.

Керуючі портфелями "Арт-Капіталу" та "Бонум Груп" обрали агресивнішу стратегію в порівнянні з іншими учасниками. Обидві компанії придбали до складу портфеля акції шахти "Комсомолець Донбасу", Мостобуду та Південного гірничо-збагачувального комбінату. Однак у складі портфеля "Арт-Капіталу" 40% коштів перебувають на депозиті, тоді коли всі активи "Бонум Груп" інвестовані в акції.

У будь-якому разі, в середньостроковій перспективі на ринку пануватиме невизначеність. Це буде стримувати великих інституціональних інвесторів від ризикових укладень та крупних спекуляцій найближчими місяцями.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".