Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/comments/479e230c26c87/
28.01.2008 _  Економічна правда

День 36: в очікуванні середи

Український ринок акцій у понеділок продовжив падіння услід за світовими фондовими майданчиками. Котирування акцій на азійських біржах за підсумками дня впали на 4-5%, що негативно вплинуло на настрої вітчизняних інвесторів.
За результатами торгів у понеділок, 28 січня, індекс ПФТС знизився на 2,32% - до 1109,24 пункту. Найбільше знизилися у ціні акції ММК ім. Ілліча (-5,69%) та Алчевського металургійного комбінату (-6,4%).

Російський фондовий ринок також відзначився падінням, індекс ММВБ втратив 4,10% і закінчив день на позначці 1635,33 пункту, індекс РТС знизився на 2,68% і закрився на рівні 1978,68 пункту. У другій половині дня падіння на російському ринку посилилося, втративши підтримку світової ціни на нафту, яка опустилася нижче $90 за барель.

Головний негатив на ринках було сформовано падінням котирувань на ринках США в п’ятницю. Аналітики вкотре відзначають побоювання рецесії економіки США серед інвесторів, які й спричиняють перевищення пропозиції над попитом.

Торги на вітчизняному ринку в понеділок знову почалися зі збоїв торговельного терміналу. Представники ПФТС пожалілися на те, що у них в лістингу перебуває приблизно 900 емітентів, що набагато більше, ніж у Польщі чи Чехії. "Але ми не відмовляємось від проблем, які були протягом минулого тижня. Вони виникали в умовах різкої волатильності ринку, коли брокери змінювали майже всі котирування в системі. Тоді торговельна система вилітала на кілька хвилин, такі ситуації трапляються і в банківській системі, однак цього тижня збируть термінове засідання з цього приводу", - прокоментував ситуацію член ради ПФТС Борис Тимонькін.

У другій половині понеділка торги проходили без збоїв. "Ринок падав через відсутність зацікавленості серед інвесторів. А продавців на ринку вистачало", - зазначив керівник інвестиційного відділу КУА "Бонум Груп" Олександр Спасиченко. За його словами, ринок перебуває в очікуванні середи, коли вийде статистика ВВП по США, яка має підтвердити або спростувати наявність рецесії. "Відразу після опублікування статистики відбудеться засідання ФРС, на якому приймуть рішення щодо подальшого зниження облікової ставки", - додав аналітик.

Очікування учасників проекту фондових перегонів діаметрально протилежні. В п’ятницю встигли продатися лише керуючі "Бонум Груп" і "Драгон Есет Менеджмент". "Бонум Груп" залишила у складі портфеля тільки папери шахти "Червоноармійська західна". "Зростання ціни на вугілля в світі підтримує котирування вітчизняних шахт, вони мають непогані перспективи найближчим часом", - розповів Олександр Спасиченко.

Найпопулярнішим придбанням у кінці минулого тижня були папери Дніпрошини та Алчевського коксохімічного заводу. Гравці намагаються вихопити спекулятивні коливання котирувань за невизначеного тренду. "Сьогодні в Україні намічається боковий тренд. І, судячи з усього, дуже успішним результатом буде зростання індексу на 20-30% за підсумками року", - відзначив керуючий активами "Драгон Есет Менеджмент" Сергій Черненко.

Фінансові ринки сьогодні перебувають в очікуванні 30 січня, після якого можна буде робити якісь прогнози щодо подальшого розвитку подій.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".