Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/comments/4790d014408f5/
18.01.2008 _  Економічна правда

День 30: Крах американських ринків?

Протягом тижня вітчизняний ринок продемонстрував, що залежність від світових новин залишається досить вагомою.
Обновивши в понеділок і вівторок історичні максимуми, в середу українська біржа відіграла корекцію на американських та світових майданчиках. В четвер на фоні опублікованого списку реприватизації та подоланні останніх перешкод перед вступом до Світової Організації Торгівлі. В останній день тижня ринок скоректувався вже на 1,11% нарешті відреагувавши на спадну світову тенденцію, яка починає набирати обертів.

Якщо зростання на початку року є досить характерною рисою вітчизняного фондового ринку, то з наступного тижня ситуація може бути дуже неоднозначною. На цьому тижні фондові індекси США продемонстрували найбільше падіння з 2002 року на фоні побоювань настання рецесії в економіці країни.

Індекс Dow Jones Industrial Average знизився на 306,95 пункти, або 2,46% - до 12159,21 за підсумками торгівельної сесії у четвер. Standard & Poor's 500 впав за день на 2,91%, або 39,95 пункти і склав 1333,25 пункти. За останні три дні індекс втратив 5,9%, збільшивши падіння з початку року до 9,2%.

За словами експертів, головна причина такої потужної корекції - рецесія на ринку нерухомості, яка триває вже протягом трьох років та негативно впливає на економіку загалом, не зважаючи на підтримку яку надає слабкий долар та потужне економічне зростання країн, що розвиваються і підтримують попит на американський експорт.

Однак не зважаючи на це уряд США не визнає вірогідність настання рецесії в економіці. Виступаючи перед Конгресом США, голова ФРС заявив, що він не очікує настання рецесії в американській економіці. Проте, він вважає за необхідне прийняття тимчасового плану для забезпечення росту економіки США з використанням бюджетних і податкових важелів. «В комбінації з діями, спрямованими на пом'якшення грошово-кредитної політики США, такі заходи допоможуть швидко виправити ситуацію в економіці США», - запевнив Бен Бернанке.

Окрім новин зі Сполучених штатів Америки, вітчизняний ринок підкріплюється попитом локальних інвесторів та новинами про приватизацію ряду обленерго та Укртелекому. Аналітики наголошують що Україна може привернути увагу великої кількості іноземних інвесторів, які будуть вкладати кошти у ринки, що розвиваються для покриття збитків.

Учасники проекту фондові перегони, хоча і дуже позитивно оцінюють перспективи 2008 року, визнають ризики корекції найближчим часом. На їх думку загалом, найбільш привабливими будуть інвестиції у енергетичні підприємства та машинобудування.

Протягом тижня гравці тримали частину своїх активів на депозиті. Так в четвер, керуючий фондами «Фоїл Есет Менеджмент», Дмитро Мошкало перевів усі активи в готівку, тим самим уникнувши падіння цін на акції в п’ятницю. Керуючі фондами Арт-Капітал та Драгон Есет Менеджмент тримають відповідно 40 та 60% активів на депозиті.

Найбільш оптимістично налаштованими залишаються аналітики команій «Бонум Груп» та «Юпрас Капітал». Як і протягом різдвяних канікул, усі активи вони тримають у акціях,

Найбільш популярними залишаються акції «Мега Банку», цільова ціна якого, за прогнозами аналітиків становить від 6 до 8 грн. Також популярністю користуються папери Донбасобленерго, шахт та Укртатнафти, які мають непогані потенціали зростання у середньостроковій перспективі.

Невизначеність та дволикість ринку змушує гравців дуже обережно проводити активні операції. Також варто відзначити, що з початку року істотно зменшилась кількість спекулятивних операцій, учасники проекту роблять ставку на середньострокові інвестиції.
Хоча, можливо, найбільш вигідною сьогодні може стати тактика очікування кінця бурі, яка ще не відомо чи настане.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".