Постійна адреса публікації: https://funds2007.epravda.com.ua/comments/478b41fe00f86/
14.01.2008 _  Євген Шпитко

День 26: І знову американські гірки

Вітчизняний фондовий ринок почав 2008 рік падінням на фоні негативного старту року на світових торгівельних майданчиках. Однак в кінці першого тижня року, відновився за рахунок спекуляцій місцевих гравців.
В перш дві сесії нового року індекс ПФТС впав на 1.86%, а в США перша торгівельна сесія виявилася найгіршою за кілька останніх років .Однак до кінця тижня вітчизняний ринок відновився, досягши в п’ятницю позначки в 1174,48 пункти на фоні позитивних настроїв вітчизняних гравців та різкому зростанню американських ринків попереднього дня.

В четвер голова ФРС заявив про наміри і надалі проводити агресивну політику зі зниження відсоткових ставок на фоні погіршенням прогнозу макроекономічних показників США.

В четвер фондовий ринок США позитивно відреагував на заяви голови ФРС Бена Бернанке про готовність американського ЦБ піти на агресивне зниження процентних ставок для запобігання рецесії в США. За словами віце-президента ІК «Фоїл» Дмитра Мошкало, це дозволило інвесторам припустити, що вже в березні базова ставка буде знижена до 3,5%. А ймовірність зниження ставки 30 січня відразу на півпроцента, до 3,75%, що у грудні оцінювалася ринком як нульова, зросла, відповідно до котирувань ф'ючерсів, до 92% (проти 68% до виступу Бернанке).

«У випадку, якщо ставку понизять на 50 базисних пунктів, це викличе короткостроковий позитивний ефект, що може вивести наш ринок на нові історичні максимуми по основних індикаторах. Однак потрясти всі світові ринки також може сезон звітностей: на цьому тижні очікується звітність Citigroup. Ці дані дадуть зрозуміти інвесторам, наскільки наслідки іпотечної кризи торкнулися компанії. Дана інформація відіграється азійськими ринками (індекс Nikkei впав на 1,9%). Азійські інвестори дуже побоюються того, що негативні результати американських фінансових груп можуть спровокувати подальші продажі азійських (у першу чергу японських) активів», - розповів Дмитро Мошкало.

Вже в п’ятницю, на тлі побоювань виникнення рецесії в економіці, американські фондові майданчики суттєво скорегували. За підсумками торгів у п'ятницю індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average обвалився на 246,79 пункта, або на 1,9%, до 12606,30 пункта. Індекс широкого ринку S&P 500 закрився зі зниженням на 19,31 пункти, або на 1,4%, на позначці 1401,02 пункти. З початку цього року індекс Dow Jones Industrial Average “встиг” обвалитися на 5%, індекс S&P 500 впав на 4,6%.

Учасники проекту «Фондові перегони» почали новий рік переважно з депозитами на власних рахунках. Тільки керуючі Бонум-Груп і Юпрас-Капітал ризикнули залишити активи в паперах на час новорічних свят. Під час падіння в перші дві торгівельних сесії портфелі цих компанії скорегували на 2-3%.

Лідерам за підсумками 2007 року став КУА «Драгон Есет Менеджмент», досягши за півтори місяці позначки в 29,34% за рахунок активної спекулятивної тактики роботи з портфелем. Ставку було зроблено переважно на компанії гірничодобувної галузі та банківського сектору, які демонстрували непогану динаміку в кінці 2007 року. Найбільше додали до портфелю акції «Мега Банку», які зросли на 17,53% з 25 по 28 грудня.

На другому та третьому місцях розташувалися портфелі компаній «Арт-Капітал Менеджмент» (22,19%) та «Бонум Груп» (21,32%). Якщо перші тримають всі активи у депозитах, то складу портфелю «Бонум Груп» входять генеруючи компанії «Київенерго» (+5,22% з 25 грудня) та Центренерго (+7,21% з 18 грудня), акції «Райффайзен Банку Аваль» (+4,39%), та «Мега Банку», який скорегував на 2,47% з початку року. Керуючі компанії традиційно зробили ставку на шахти, придбавши пакет «Червоноармійської Західної-1», акції якої подорожчали на 7,5% в новому році.

Інвестиційні компанії «Фоїл» (+13,66%) і «Юпрас Капітал» (+12,85%) продовжують проводити помірну та максимально наближену до реальності тактику управління фондами акцій. До складу портфелю донецької компанії входять голубі фішки: «Укрнафта» (+0,34%), Укрсоцбанк (+3,41%) та Азовсталі (+1,86%)

Провідні світові економісти очікують рецесію економіки США вже цього року на фоні підсилення інфляційного тиску в 2008 році. Ця ситуація, на думку аналітиків, може значно ускладнити життя керівництву Федеральної резервної системи (ФРС) США.

За даними The Wall Street Journal у середньому економісти оцінюють імовірність рецесії у 42% у порівнянні з 38% у грудні й 23% - шість місяців тому. Відправним пунктом для цього процесу, на їхню думку, є підвищення рівня безробіття в грудні до 5% - максимального за два роки рівня.

© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".