Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 18-20: Новорічне ралі чи стабілізація політичної ситуації?

Український фондовий ринок продовжує поступово відновлюватися. З обранням нового уряду, індекс ПФТС демонструє позитивну динаміку, зростаючи в середньому на пів відсотка в день.
Протягом тижня індекс зріс майже на 30 пунктів до 1159.46 пункти, тим самим досягнувши значень кінця попереднього місяця на фоні стабілізації політичної ситуації.

Аналітики відзначають, що визначення нового уряду активізувало інвесторів, які можуть будувати прогнози на наступний рік відносно тих чи інших цінних паперів емітентів, оскільки стають більш ясними перспективи підприємств у новому році. «Інвестори зможуть тепер більш чітко уявляти майбутнє та не залежати від політичної невизначеності», - розповів аналітик «Тройка діалог Україна» Роман Заваров.

На думку фондовиків, хоча ринок і реагує на обрання Тимошенко прем’єром дуже стримано, якщо голосування було б невдалим, то ринок скоріш за все відреагував би значною корекцією. «Очікування виправдалися, тому ми бачимо цілком спокійну позитивну реакцію», - додав Захаров.

Варто також відзначити, що ринок очікує від нового прем’єра більш прозорих правил гри, та відкриття зеленого світла для прийняття законів про Акціонерні Товариства, який захищатиме права міноритарних акціонерів. Нагадаємо, що іноземні інвестори зазначають, що найбільші ризики в Україні це політичні та корпоративні.

Другим рушійним фактором на вітчизняному ринку залишаються корпоративні події. За словами аналітика ІК «Арт-Капітал» Юлії Мартиненко, головна увага ринку сьогодні прикута до чотирьох компаній групи «Приват», що котируються на ПФТС і були поглинені російської «Євраз Груп С.А.». «Серед придбаних підприємств відкорегувала «Суха Балка», а найбільш недооціненими виявилися акції Баглейкоксу», додала аналітик.

«Залишається суперечливим намір гарантованих поставок Євразом своїх вугіль на українські коксохімічні підприємства після заяв російських компаній про дефіцит коксівного вугілля в Росії. Однак в області залізнорудної частини угоди ситуація виглядає більш ясною і оптимістичною. – підкреслила Юлія Мартиненко.

Гарні настрої вітчизняних гравців також підтримувались додатнім рухом американських фондових майданчиків. За словами керівника інвестиційного відділу Бонум Груп Олександра Спасіченко, зростання відбувалося на тлі позитивної статистики технологічної компанії Oracle і виробника спортивного одягу Nike та новині про фінансову підтримку у 5 млрд. дол., яку отримав Merrill Lynch.. У четвер вітчизняному ринку оптимізму додала новина про вхід одного з найбільших світових інвестбанків Goldman Sachs до складу акціонерів Dragon Capital під час додаткової емісії акцій компанії. Папери компанії купувались у якості портфельної інвестиції.

Учасники фондових перегонів з помірним оптимізмом провели поточний тиждень. Головна увага була прикута до спекулятивних операцій з низьколіквідними паперами. В середу, 19 грудня майже усі компанії придбали акції Мега Банку. В четвер Бонум Груп та Драгон Капітал вклалися у акції Новомосковського Турбінного заводу. Операції носили радше спекулятивний характер, адже неринкові угоди на ПФТС дозволили придбати папери за ціною попиту на них.

Також 20 грудня популярністю користувалися папери машинобудівних компаній. Юпрас-Капітал поповнив свій портфель акціями Маріупольського важко машинобудівного заводу, а Фоїл Есет Менеджмент зробили ставку на Луганьсктепловоз. Можливо аналітики компанії після корекції на фоні обрання Тимошенко прем’єр міністром та побоювань реприватизації, очікують відновлення цін.

Більшість компаній продовжує вести активну трейдерську політику. Тільки в інвестиційному портфелі Фоїл Есет Менеджмент 40% активів інвестовано у депозити.

Судячи з усього, до кінця року на ринку будуть панувати позитивні тенденції. Адже вряд чи хтось захоче псувати новорічний настрій та річну звітність компаній.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".