Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 13-14. Україна в очікуванні прем’єра. Світ – кризи

Після засідання ФРС 11 грудня, не можна сказати що ринки впали у паніку, але прогнозувати майбутній розвиток подій відмовляються навіть найбільш сміливі аналітики.
В четвер вітчизняний фондовий ринок перервав півтори тижневе зростання, індекс ПФТС знизився на 0,6% на фоні негативних новин зі світових фондових ринків. Також важливу роль відіграли локальні фактори.

Після стрімкого падіння у вівторок, в середу американські фондові майданчикі почали відновлюватися, але до закриття сесії істотно скорегували рух від початку торгів. За словам віце-президента ІК «Фоїл» Дмитра Мошкало, заява голів чотирьох провідних центральних банків, у тому числі й ФРС США, про сприяння зростанню ліквідності в банківській системі було сприйнято спочатку позитивно. Однак подальші повідомлення від найбільших американських банків про збільшення резервів для списання збитків істотно підрізали крила оптимістам.

«Якщо враховувати той факт, що передбачувані вливання у фінансові ринки з боку провідних центральних банків будуть найбільшими з осені 2001 року, варто замислитися про масштаби можливих проблем. Азіатські ринки сприйняли таку інформацію негативно, тому що для компаній цього регіону подальше зниження долара є дуже небажаним», - додав Мошкало.

До того ж політика «дешевих» грошей завжди призводить до накручування темпів інфляції, що в недалекому майбутньому може стати основним головним болем для ФРС та ЄЦБ. Поки що інвестори позитивно реагують на потуги центральних банків. «Але як показує історія, міхур лише надувається, і такі дії ні до чого гарного призвести не можуть», - застеріг віце-президент ІК «Фоїл».

Україна поки не переймається світовими проблемами, адже власних також вдосталь. Тому в середу, засідання ФРС мабуть було останньою подією, на яку звертали уваги учасники ринку. Однак, навіть невдача коаліції з голосуванням за прем’єр-міністра не зіпсували настрій гравцям у середу.

Новина про підписання угоди про придбання "Євраз Груп С.А." мажоритарних пакетів акцій ряду виробничих підприємств в Україні, які входять до складу групи «Приват» додала оптимізму ринку, який рушив угору. За словами керуючого фондами КУА «Драгон Есет Менеджмент», Сергія Черненко, ринок відреагував на вартість угоди, яка була представлена ринку через ЗМІ.

«Брокери почали рахувати скільки можуть коштувати папери інших компаній, орієнтуючись на ціни за які були продані об’єкти, котрі входять до складу групи», - розповів Черненко. Виходячи з цього великий потенціал росту виявився і в інших підприємствах гірничо-металургійної галузі, котрі учасники торгів почали дружньо купувати. «Інші позиції виросли вже за інерцією», - додав він.

За словами аналітиків, події на Американський ринках дуже опосередковано впливають на вітчизняний ринок. «Якщо сьогодні оголосять про продаж якихось великих активів за цінами, які на 20% вищі ринкових, то ніхто не буде звертати уваги, що в США, наприклад, індекси впали на 2% за день. У нас однозначно буде зростання, бо це більш важливі новини для нашого ринку», - наголосив Сергій Черненко.

Так в четвер, головною рушійною силою на ринку був розпродаж через акцепти на фондовій біржі ПФТС, який влаштував один з найбільших гравців на ринку. За словами керуючого фондами «Драгон Есет Менеджмент», будь-яка велика компанія може не тільки зупинити рух ринку, а й повернути його у протилежний бік. «Достатньо вийти на продаж з потужним пакетом акції одного підприємства у галузі, щоб потягнути за собою хвилю продаж інших емітентів з цієї галузі. Якщо, наприклад, падає ціна на Західенерго, то всі розуміють, що наприклад, акції Донбасенерго вже стають переоціненими відносно Західенерго і продають їх», - пояснив Черненко.


Не зважаючи на корекцію, в четвер значно додали у ціні папери Південного ГОКу, який подорожчав на 7% на фоні новині про можливий продаж "Євраз Груп С.А." разом з іншими підприємствами. Це зіграло на руку «Бонум Груп», єдиній компанії, до складу портфелю якої входять папери ПГЗК. За рахунок цього, компанія додала 0,5% протягом доби та посіла 3 сходинку у «фондових перегонах».

Нагадаємо, що лідирує у перегонах «Драгон Есет Менеджмент», впроваджуючи агресивну спекулятивну політику в управлінні фондом акцій. Так у середу були продані папери Укрнафти (+0,96%), Запорізького абразивного комбінату (+5,63%) та Стиролу (+3,55%). До складу портфелю увійшли акції Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча (-0,8% в четвер), Укрсоцбанку (-1,06%) та Запорізького алюмінієвого комбінату (-1,13%).

Портфель інвесткомпанії Бонум Груп поповнився паперами Азовзагальмашу (+1,07% в четвер) та Крюківскього вагонобудівного заводу (-1,27%). Тепер майже 85% портфелю складають підприємства машинобудівної галузі. Також аналітики компанії наголошують на зацікавленості у підсиленні позиції в металургії та енергетиці.

Найбільш обережною останні дні є тактика КУА «Фоїл Есет Менеджмент». Майже 55% активів зберігається на депозитах.

Вітчизняний фондовий ринок знову невизначений. Визначальною подією має стати обрання прем’єр-міністра у п’ятницю. Однак, якщо його не станеться, є ризик що ринок може захлиснути хвиля продажів. Звичайно, за умови відсутності інших важливих новин.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".