Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 11: В очікування засідання ФРС

Вітчизняний фондовий ринок дуже повільно, але продовжує зростати. П’ятий день поспіль індекс ПФТС демонструє позитивну динаміку. Цього разу за підсумками торгів у понеділок він збільшився на 0,22% чи на 2,49 пункти та досяг позначки у 1119,83 пункти на фоні позитивної динаміки світових ринків напередодні засідання ФРС у вівторок.
Аналітики Бонум-Груп наголошують на тому, що вони переважно орієнтуються на новини зі світових майданчиків. За словами керівника інвестиційного відділу ІК «Бонум Груп» Олександра Спасіченко, ринок очікує зниження ставки на 0,5 пункти. «Якщо ставку буде знижено на 0,25 пункти, ринок може відреагувати досить негативно», - додав він.

«У вівторок, український ринок буде орієнтуватися переважно на те, з якими настроями закриються американські біржі. Також великий вплив матимуть новини, або статистичні звіти», - наголосив Спасиченко.

У понеділок американські ринки продовжили зростання, на фоні неочікуваного збільшення індексу нерухомості. Кількість американців, які уклали угоди щодо викупу будинків, якими вони раніше володіли несподівано піднялося протягом другого місяця поспіль в жовтні, додавши крихту позитивних звісток для ринку нерухомості в США.

Насправді, на ринку панує невизначеність. З одного боку, хороші статистичні дані та зростання індексу нерухомості додадуть впевненість ринку. З іншого боку, позитивні новини, можуть вплинути на раду ФРС, яка може відмовитись знижувати ставку на пів пункти, що негативно вплине на ринок. Можна прогнозувати, що у вівторок на ринку будуть домінувати спекулятивні настрої. «Агресивні трейдери спробують зіграти на цій новині, в той час як песимісти спробують продавати. Ринок може рухатись як вверх так і вниз», - відзначив Олександр Спасиченко.

Однак, лише деякі учасники «Фондових перегонів» намагаються зіграти на короткострокових коливаннях. Так у п’ятницю аналітики Арт-Капітал зафіксували прибуток по Запорізькому виробничому алюмінієвому заводу, який демонструє позитивну динаміку останні два тижні після корекції у листопаді.

Вільні кошти було інвестовано у папери Запорізького абразивного комбінату. Таке вкладення є досить дивним, адже протягом місяця ціна акцій цього емітенту не зазнала жодної зміни. Скоріш за все керуючої фондом В’ячеслав Масленніком розраховує отримати спекулятивний прибуток на тимчасових коливаннях, так як ціни закриття у п’ятницю дозволили купити акції папери за меншою, ніж ринкова, ціною.

Найбільш агресивну стратегію продовжує проводити КУА «Драгон Есет Менеджмент». У п’ятницю було проведено 6 активних операцій. Портфель акцій поповнився паперами того ж Запорізького абразивного комбінату, УкрНафти та Стіролу. Аналітики компанії прогнозують зростання вартості УкрНафти в середині грудня. Інвестування у папери «Стіролу» є досить неочікуваним, адже акції компанії подешевшали майже на 27% протягом останнього місяця. Можливо сам в цій точці, аналітики Драгон ЕМ бачать низ ціни паперів емітента.

Також варто відзначити, що більш активну політику в управлінні фондом почали проводити аналітики «Юпрас-Капітал». Протягом першого тижня грудня велика частина активів зберігалася на депозитах. Лише в п’ятницю були придбані акції «голубих фішок» банку «Аваль», Центренерго та Укртелекому. Варто відзначити, що усі ці позиції є більш середньо- та довгостроковими, так як на малому проміжку часу навряд чи можлива різка зміна вартості цих активів.


Компанії «Фоїл Есет Менеджмент» та ІК «Бонум Груп» утрималися від проведення активних операцій. Поточний тиждень виявиться досить показовим, у сенсі того, як себе будуть поводити керуючі фондами напередодні та після оголошення результатів засідання ФРС.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".