Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 9-10: Тимчасове зростання

Перший тиждень грудня видався достатньо позитивним для фондового ринку України. Не зважаючи на півтора відсоткове падіння у понеділок, індекс ПФТС продемонстрував чотирьохденне зростання поспіль, відновившись з вівторка по п’ятницю на 2,4%.
Рушійною силою вітчизняного ринку були хороші новини на світових торгівельних майданчиках.

За словами аналітиків саме позитивні новини світових ринків та додатна динаміка американських індексів слугували підтримкою вітчизняним котируванням. Позитивна динаміка особливо відчувалася у фінансової галузі. Істотно додали акції цього сектору, зокрема банку «Форум» та «Укрсоцбанку».

Також досить позитивно на індекс вплинула відносна стабілізація політичної ситуації в країні. Аналітик компанії Foyil Securities Настасія Сергієнко відзначила роботу демократичної коаліції, завдяки якій був обраний спікер ВР А.Яценюк, після чого президентом було внесено в Парламент кандидатуру Ю.Тимошенко на посаду Прем'єр-міністра. «Тож перший тиждень грудня на фондовому ринку України виявився насичений новинами», - резюмувала аналітик.

З іншого боку, фондовики відзначають, що незначне зростання протягом тижня не є початком довгострокової тенденції, а носить швидше короткостроковий характер. «Про стабілізацію ситуації говорити рано. Зростання має спекулятивні ознаки, так як погіршення макроекономічних показників США та зростаюча з тим вірогідність початку рецесії економіки ще зберігає високі ризики затягування фінансової кризи на західних ринках», - відзначають аналітики.

Також ситуацію дестабілізує нова хвиля дуже поганих фінансових звітів інвестиційних банків світу.
Вітчизняні трейдери вважають що більшість паперів на сьогодні досягли локальних максимумів і знаходяться близько до рівнів «продажу». І якщо нерезиденти, які контролюють близько 75% ринку почнуть агресивно продавати, це може дуже негативно вплинути на динаміку ринку.

Протягом усього поточного тижня обсяг торгів у середньому склав 44 млн грн. У п’ятницю активність знизилась майже вдвічі порівняно з середньотижневим показником – до 29 млн. грн. За інформацією аналітиків Фоїл Есет Менеджмент, найпопулярнішими були акції УкрАвто і ЛуАЗу, що зросли за перші три торгових дні місяця на 9,8% і 1% відповідно.

Папери ЛуАЗу також були популярними і серед учасників проекту «Фондові перегони». Акції цього емітенту входять до складу портфелів усіх компаній. Однак, не зважаючи на таку популярність акції емітенту не принесли очікуваного результату через корекцію наприкінці листопаду. Найбільше зростання - на 1,32% ці цінні папери принесли фонду Бонум Груп, які придбали його за найнижчої ціни, - 1,06 грн. за акцію 3 грудня.

Папери УкрАвто також не принесли очікуваного результату. На папери цього емітенту зробили ставку керуючі Арт-Капіталу та Фоїл Есет Менеджменту. Однак, у четвер та п’ятницю інвестори вирішили фіксувати прибуток по акціях УкрАвто на фоні повідомлення про вихід зі складу акціонерів ЗАТ "Запорізький автомобільний завод" шляхом продажу 31% акцій заводу ТОВ "АвтоЗАЗ", що призвело до падіння цін на акцію майже на 6%. За іншого боку, «продаж пакету ЗАЗа не має жодним чином відобразитися на позиціях компанії, адже УкрАвто є власником власника ЗАТ «ЗАЗ», - відзначив керівник інвестиційного відділу Бонум Груп Олександр Спасиченко.

За підсумками двох тижнів до групи лідерів увійшли фонди Арт-Капіталу (+7,04%) та Драгон Есет Менеджменту (+8,53%). Такі результати були досягнуті завдяки агресивній спекулятивній політиці. Якщо керуючі Арт-Капіталу досягли таких результатів за рахунок вдалих операцій з паперами Харківського машинобудівного заводу «Світло Шахтаря» (+15,3%) та Азовзагальмашу (+7,58%), то керуючий інвестиційними фондами Драгон ЕМ Сергій Черненко зробив ставку на короткострокові ринкові коливання та провів рекордну кількість активних операцій за два тижні, портфель акцій його компанії вже встигли залишити 13 акцій. Найбільш вдалими були операції з паперами «Укрсоцбанку» (+11,83%) та ДонецькГірмашу (+7,51%).

Інші компанії обрали більш наближену до ринкової стратегію. У результаті вони продемонстрували близько 4,5% зростання. У п’ятницю локальне відставання відіграв портфель «Юпрас-Капітал» за рахунок позитивної динаміки акцій «Укрсоцбанку» (+9,99%). Варто також відзначити, що 29% активів фонду знаходяться на депозиті.

Керуючі Фоїл Есет Менеджмент змінили стратегію зі спекулятивної на помірковану. Останні операції відбулися ще 3 грудня, тоді до складу портфелі увійшли папери банку «Форум» та «Райффайзен Банку Аваль», які, за прогнозами аналітиків мають непоганий потенціал для зростання найближчі три місяці.

За словами керуючого фондами Бонум Груп Олександра Спасиченко, наразі віртуальній портфель є відображенням реальних позиції компанії на ринках. До складу портфелю акцій увійшли папери емітентів, які на думку аналітиків компанії мають непогану перспективу у середньостроковому періоді. Портфель компанії сьогодні має найширшу диверсифікацію, до його складу входять папери 10 емітентів.

«Найбільш принциповими є інвестиції у гірничодобувну галузь (шахти «Червоноармійська-Західна» та «Комсомолець Донбасу»), фінансовий сектор - банки «Форум» та «Райффайзен Банк Аваль», також досить цікавими для нас є інвестиції у Луганськтепловоз», - додав Олександр Спасиченко.

За підсумками двох тижнів, можна відзначити, що більш ризикові та агресивні стратегії приносять кращий результат у короткостроковому періоді. Але не варто забувати, що у такій ситуації на реальному ринку значно зростають ризики, пов'язані з низькою ліквідністю, які можна уникнути, якщо керувати віртуальними портфелями.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".