Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 6-7: Ринок «пилки»

З початку грудня вітчизняний фондовий ринок продовжує лихоманити. Слідом за падінням індексу ПФТС на 1,56% у понеділок, у вівторок він відновився на 1,12%.
На фоні суперечливих новин на світових фондових майданчиків та збільшення волатильності, український ринок залишається в стані невизначеності.

Ринок вже декілька тижнів поспіль перебуває в очікуванні засідання ради Федерального резерву США, на якому може бути знижено базову облікову ставку. Очікування у деякій мірі додають оптимізму учасникам ринку, однак аналітики відзначають, що вони досить передчасні, і якщо ставку буде знижено всього на 25 базисних пункти, то ринки можуть зреагувати корекцією.

За словами віце-президенти ІК «Фоїл» Дмитра Мошкало, якщо зниження ставки складе хоча б 50 пунктів, це може додати оптимізму ринку напередодні різдвяних свят. На його думку, економічний спад в США ще не почався, хоча вже усі ознаки рецесії присутні.
"Ми не маємо жодних сумнівів у тому, що на фоні прогресуючої кредитної кризи і погіршення ситуації в економіці, ФРС Сполучених Штатів буде вимушена продовжити зниження ставок", - додав він.

У будь-якому випадку, вітчизняний ринок окрім зовнішніх факторів, має і власні тенденції. У вівторок зростання відбулося не зважаючи на падіння свтових ринків напередодні. Єдиний в Україні гірничо-збагачувальний комбінат, Південний ГЗК став безперечним лідером торгів у понеділок (3,5 млн. дол.., що склало біля 47% загальних об’ємів торгів). За оцінками аналітиків ІК «Арт-Капітал», поточна ціна компанії перевищує справедливу на 39%, навіть з урахуванням прогнозів щодо підвищення вартості руди. Нагадаємо, що аналітики Goldman прогнозують зростання цін на залізорудну сировину на 50%.

Однак, не всі компанії зкористалися зростанням цін на акції емітента. ПГЗК Входить до складу портфелів лише Бонум Груп та Драгон Есет Менеджмент. Однак, за словами фінансового аналітика «Арт Капітал Менеджмент» Юлії Мартиненко, наразі не час інвестувати у цей актив, так як на сьогодні покращення фінансових показників комбінату та прогнозоване зростання цін на руду у майбутньому вже враховані ринком.

Деякі учасники проекту намагаються максимально використати різкі коливання ринку. Так аналітикам Бонум Груп вдалося в понеділок зафіксувати прибуток по шахті «Комсомолець Донбасу» за ціною 11,9 грн. за акцію, а вже у вівторок придбати такий самий пакет за 11,4 грн. Найвдалішими вкладеннями портфелю на сьогодні є акції банку «Форум» (+4,93%) та Азовсталі (+6,08%).

Ці ж емітенти формують портфелі КУА «Арт-Капітал», а банк Форум входить до складу усіх портфелів, крім фонду «Юпрас-Капітал». Нагадаємо, що аналітики позитивно оцінюють перспективи банку на фоні планів щодо збільшення роздрібної мережі банків.

У вівторок, окрім Бонум Груп купували тільки Драгон ЕМ, їх портфель поповнився акціями ЛуАЗу та Азовзагальмашу. І якщо купівля ЛуАЗу можна віднести до довгострокової перспективи, то акції Азовзагальмашу учасники проекту купують переважно у спекулятивних цілях.

На другому тижні змагань, у більшості учасників починає загасати спекулятивний запал. Вони намагаються робити більш довгострокові інвестиції. Адже тактика постійної фіксації прибутку та виловлювання короткострокових коливань цін не завжди себе виправдовує, особливо з урахуванням 1% комісійних, які необхідно сплатити за продаж та купівлю акцій.

Також варто зауважити, що позитивні настрої продовжують панувати. Жодна з компаній не тримає свої активи у депозитах. Найближчого майбутнього можна прогнозувати період масової фіксації прибутки, адже, за словами аналітиків, більшість паперів вже перевищили свої справедливі рівні.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".