Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 5: Боковий тренд очікується і в грудні

В п’ятницю український фондовий ринок третій день підряд продемонстрував зростання. За підсумками торгівельної сесії індекс ПФТС додав ще 1,19%,
або 13.03 пункти та досяг 1108,53 пункти на фоні зростання світових фондових майданчиків.


Однак аналітики продовжують говорити про високу волатильність ринків та пов’язані з цим ризики. За підсумками минулого тижня індекс ПФТС втратив 0,99%, не зважаючи на зростання в останні три дні на позитивних новинах зі світових фондових майданчиків. За словами брокеру інвестиційного банку Concorde Capital Настасії Назаренко, світові ринки цінних паперів росли на тлі очікувань чергового зниження ставки ФРС 11 грудня.

"В понеділок український фондовий ринок відкрився зниженням. Подешевшали як "блакитні фішки", так і акції другого й третього ешелонів." Блакитні фішки", вірогідно, найближчим часом продовжать падіння й потягнуть індекс ПФТС за собою донизу. Однак на сьогодні існує ще досить сильний попит на акції другого ешелону", - додала брокер.

Не зважаючи на нинішнє поновлення ринку, на думку аналітиків, навряд чи зростання буде довгостроковим. "Бічний тренд збережеться до середини грудня, коли почнеться формування портфелів акцій на наступний рік", - вважає аналітик інвестиційної компанії «Альфа Капітал Україна» Денис Шаврук.

На його думку, головна торгівельна активність у листопаді припадала на акції другого й третього рівня лістингу завдяки високій кількості рейтингових угод в останній день листопада: місцеві гравці проводили угоди з неліквідними акціями для підправлення підсумків листопада.

Проекту фондовій перегони завершив перший тиждень у 12 тижневому марафоні. За результатами п’яти днів усі компанії продемонстрували позитивний результат, зробивши ставку переважно на акції другого ешелону. Велику роль також зіграли останні два дні місяці, коли деякі учасники ринку фіксують угоди за трохи завищеними цінами для звітності.

Лідерами перегонів за підсумками тижня стала компанія "Арт-Капітал Менеджмент" з 3,76%. Найбільший вклад у цей результат внесли акції харківського машинобудівного заводу "Світло Шахтаря", який додав у ціні більше 10% наприкінці тижня. Аналітики пов'язують таке зростання зі спекулятивними угодами, наприкінці місяця.

Віртуальний фонд акцій Драгон Есет Менеджмент продовжує тримати близько 25% активів на депозитах, що не завадило продемонструвати 3,18% дохідності протягом 5 днів. Не зважаючи на невдале придбання шахти "Комсомолець Донбасу", компанія заробила на зростанні акцій Азовзагальмашу (+7,51%) та Донецькгірмашу (+7,58%).

Портфелі компаній Бонум Груп, Фоїл Есет Менеджмент та Юпрас Капітал, завдяки більш поміркованій стратегії управління продемонстрували 1,67%, 1,92% та 1,04% зростання відповідно. Керуючі фондів відмовилися від агресивної спекулятивної стратегії минулого тижня, хоча також переважно робили ставки на акції другого ешелону.

Не зважаючи на обмеження можливостей для маніпуляцій, компанії продовжують робити ставку на короткострокові коливання, хоча вже істотно більшу частину тепер займають операції, які мають під собою фундаментальне підґрунтя.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".