Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 4: Спекуляції чи реальний ріст?

У четвер вітчизняний фондовий ринок продовжив демонструвати позитивну динаміку. Оптимістичні настрої світових майданчиків не змогли не вплинути на український ринок.
Індекс ПФТС додав ще 13,62 пункти, або 1,26% і досяг позначки в 1095,5 пунктів. Активність на ринку в четвер виросла в майже в 1,5 рази в порівнянні із середою: укладено 400 угод на суму 14,4 млн грн.

Аналітик інвестиційної компанії Foyil Securities Настасія Сергієнко відзначила, що зростання відбувається на тлі очікувань зниження ставки ФРС на 0,25% 11 грудня. "Маріупольський меткомбінат і дві енергогенеруючі компанії ("Донбасенерго" та "Київенерго") також вплинули на ріст індексу в четвер", - повідомила аналітик.

На думку аналітиків ІК "Арт-Капітал", хоча вітчизняний ринок і сприйняв новини з-за кордону досить обережно, місцеві інвестори скористалися ситуацією та обновили деякі свої позиції. Протягом середи та четверга об’єми угод склали 20,1 та 28,5 млн. дол.. відповідно, що в 1,7 та 2,4 рази більше за середньоденні об’єми з початку листопада.

Однак, невизначеність щодо коротко- та середньострокової перспективи продовжує панувати на вітчизному ринку. Поки спекулянти пробують зіграти на зростанні, на порядку денному постає енергетичне питання. За словами експертів Арт-Капітал, ринок готується до ціни в 200 дол. за куб.м. газу. "А в енергетичному секторі виник новий виток подій. В середу уряд ствердив план радикальної реформи українського оптового ринку електроенергії. Тепер генеруючи компанії зможуть продавати енергію за прямими договорами та через біржу, що дозволить оцінювати вітчизняні компанії за критеріями, аналогічними до російських компаній", - відзначила аналітик інвесткомпанії Арт-Капітал Юлія Мартиненко.

Цілком логічно, що майбутня реформа, разом з планами підвищувати вартість електроенергії призведе до подорожчання електрогенеруючих активів.

Усі учасники проекту "Фондові перегони" прогнозовано встигли поповнити свої портфелі акціями напередодні зростання. Однак далеко не всі зробили ставку на енергетичні компанії, які в середньому зросли на 2-3% протягом четверга. Лише "Фоїл Есет Менеджмент та "Юпрас-Капітал" " поставили на "Західенерго" (+1,26%) і "Донбасенерго" (+4,61%) відповідно.

Четвер у "фондових перегонах" можна назвати днем фіксації прибутку. Що ще раз свідчить про невпевненість гравців у майбутньому та бажанні заробити на короткострокових коливаннях ринку та спекулятивних операціях. Так
"Арт-Капітал" та "Драгон" позбавилися паперів Азовзагальмашу з результатом + 7,58%, що дозволило першим зайняти лідируючі позиції у проекті. А "Бонум Груп" разом з тим же "Драгон Есет Менеджмент" зафіксували високий спекулятивний прибуток по "Донецькгірмашу".

Керуючий інвестиційними фондами Драгон Есет Менеджмент Сергій Черненко, зафіксував прибуток також по Алчевському металургійному комбінату та Донбасенерго. У портфелі залишилися лише папери банків Форум та Райффезен Авалю. Активи було переорієнтовано на папери емітентів металургійної (Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат, Алчевський металургійний комбінат) та машинобудівної галузей (Крюківський вагонобудівний завод ). Ще 25% залишилося на депозиті. Компанія посідає не звичне для себе у проекті 3 місце за рахунок невдалої купівлі шахти "Комсомолець Донбасу", по якій вчора було констатовано збиток у 6,82%.

Аналітики Арт-Капітал Менеджмент поповнили свій портфель паперами Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату та Мотор січі. Бонум Груп повернув до складу портфелю папери Південного гірничо-збагачувального комбінату. "Ми намагаємося приблизити портфель до загальної стратегії роботи компанії на фондовому ринку, тому повертаємось до паперів, на які ставили у попередньому етапі. На сьогодні ми не очікуємо швидкого спекулятивного зростання ціни ПГОКа. Але також, як і падіння, що є найбільш важливим у контексті найближчих тижнів", - відзначив керівник інвестиційного відділу Бонум Груп Олександр Спасиченко.

Варто зазначити, що найбільші обсяги торгів у цей день зафіксовані по акціях "Мотор Січі" (30,632 млн грн), Південного гірничозбагачувального комбінату (28,036 млн грн), Дніпропетровського лакофарбового заводу (14,517 млн грн), Укрсоцбанку (10,197 млн грн) і "Укрнафти" (8,335 млн грн).

У цілому з початку поточного року ПФТС-індекс зріс на 118,55%, з початку листопада - знизився на 7,1%.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".