Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 3: Час купувати

У середу вітчизняний ринок закрився зростанням на фоні переламного моменту на американських фондових майданчиках, які за останні два дні зросли більше, ніж на 4%.
І хоча, індекс ПФТС в середу додав всього 0,11%, аналітики прогнозують більш жваве зростання до кінця листопада та на початку грудня.

Безумовно, український ринок не міг не відреагувати на таке пожвавлення на американських ринках. На думку керівника інвестиційного відділу ІК "Бонум Груп" Олександра Спасиченка, оптимізму трейдерам додало зростання ціни ф’ючерсів на американські індекси. Таким чином, за його словами, дводенне зростання було досить очікуваним. У вівторок індекс Dow Jones додав 1,69%, у середу – 2,55%, що є найкращим дводенним результатом за останні п’ять років.

«Все більше світових аналітиків починають вважати, що американські папери вже «перепродані», тобто масштаби корекції не відповідають реальному стану справ. В свою чергу головним чинником росту послугував виступ віце-президента ФРС Дональда Кона, який наголосив, що ризики наразі вищі, ніж місяць тому. Це в свою чергу підвищило очікування зниження ставки 11 грудня», - зауважив Олександр Спасиченко.

Однак не всі вітчизняні компанії дивляться з оптимізмом у майбутнє, віце-президент "Фоїл Есет Менеджмент" Дмитро Мошкало відзначив, що особливо в ейфорію впадати не варто. «З огляду на поточний ріст, «американці» можливо вже заклали в котирування зниження процентної ставки (питання наскільки), і в грудні може знову піти фіксація прибутку по факту», - припустив фондовик.

Характерною рисою останніх тижнів є те, що прогнози аналітиків у середньостроковій перспективі часто відрізняються. Деякі вважають, що глибока корекція нас очікує з початку 2008 року, а в цьому році інвестиційні банки будуть підтримувати ринок з метою демонстрації високих результатів за підсумками року. З іншого боку, президент ІГ "Драгон Капітал" Дмитро Тарабакін припускає, що основний період корекції та невизначеності залишиться в поточному році, а новий рік почнеться з більш позитивних настроїв.

Будуючи здогадки щодо майбутнього, учасники проекту «Фондові перегони» намагаються по максимуму використати зростання на американських ринках в розрахунку на те, що вітчизняний ринок зреагує прямо пропорційно.

В середу усі, хто раніше тримав ще частину активів у депозитах, докуповували пакети акцій. Найбільш позитивно учасники оцінили перспективи банку "Форум" на фоні новини про плани керівництва розвивати регіональну мережу наступного року. Акції цього банку придбали усі, крім компанії "Юпрас-Капітал". Також продовжують користуватися попит машинобудівний та металургійні сектори. Так акції "Азовзагальмашу" придбали до свого портфелю керуючі "Бонум Груп" та "Юпрас-Капітал". Нагадаємо, що папери цього емітенту вже входять до складу портфелів фондів "Арт-Капітал Менеджмент" та "Драгон Капітал".

"Арт-Капітал" та "Фоїл Есет Менеджмент" також зробили ставку на акції "ЛуАЗу", останній, доречі, вивів зі складу портфелю акції "Укрнафти" з мізерним прибутком у 0,05%, можливо, це відбулося через побоювання щодо корекцій цін на нафту. "Драгон Капітал" у середу купував виключно представників донецького регіону: "Донецькенерго", "Донецькгірмаш" та "Алчевський металургійний комбінат". "Донецькгірмаш" до свого портфелю додали і у компанії "Бонум Груп".


Не зважаючи на активні торги, поки що жодна компанія не спромоглася показати зростання портфелю. Тим не менш, усі інвестиційні компанії демонструють результати кращі за середньо ринкові. Лідерами падіння серед портфельних паперів з початку тижня були акції "Алчевскього коксохімічного заводу" (Юпрас Капітал; -4,09%), "Алчевський металургійний комбінат" (Юпрас Капітал; -3,28%) та шахта "Комсомолець Донбасу" (Драгон Капітал; -6,09%). Найбільше зростання компаніям на сьогодні принесли акції шахти "Червоноармійська-західна" (Бонум Груп; +1,6%), "Укрсоцбанк" ( Драгон Капітал; +2,05%) та "Сумське машинобудівне НВО ім. Фрунзе" (Фоїл; +2,37,%).

Настрої учасників перегонів дивним чином з початку тижня трансформувалися з негативних на позитивні. Вони продовжують робити ставки на гірничодобувний та металургійний сектора, деяким попитом користуються акції банків і машинобудівних компанії. Відсутність депозитів в активах фондів свідчить про очікування найближчими днями суттєвого зростання в окремих галузях та по ринку в цілому.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".