Економічна правда Фондові перегони
Знайти

День 2: Кінець корекції?

У вівторок вітчизняний фондовий ринок демонстрував тотальну корекцію, не зважаючи на появу оптимістичних настроїв на світових майданчиках.
Індекс ПФТС у вівторок продовжив падіння і за підсумками торгів знизився на 2,07%, або на 22,79 пункту, - до 1080,71 пункту.

За словами фінансового аналітика ІК «Арт-Капітал Менеджмент» Юлії Мартиненко, основними стимулами виявилися падіння усіх ешелонів минулого тижня, а також, не бажання гравців тримати папери далі. «Також не останню роль зіграло підвищення цін на імпортований газ та негативний зовнішній фон», - додала аналітик.

Загалом у світі продовжують домінувати різнонаправлені тенденції. Наприклад, для американських фондових ринків вівторок відзначився знаним зростанням індексів. Головним фактором росту стала новина про купівлю пакету цінних паперів Citigroup Inc.на 7,5 млрд. дол. державною інвестиційною компанією Abu Dhabi Investment Authority.

На думку віце-президента ІК «Фоїл Есет Менеджмент» Дмитра Мошкало, це стало позитивним сигналом для інвесторів та надією, що труднощі пов’язані з кредитною кризою можуть бути подолані у більш короткий строк. «По-друге такі влиття у інвестиційний банк свідчать про те, що його перспективи оцінюються позитивно», - додав він.

З іншого боку корекція цін на нафту робить деяку підтримку рітейлорам та промисловим корпораціям. Виросли акції Wal-Mart Stores Inc, General Electric та інші. І хоча, за словами аналітиків компанії «Фоїл Есете Менеджмент», індекс довіри споживачів знизився і виявився нижче очікуваного значення та індекс на житло досяг рекордно низької позначки з 1988 року, українські аналітики прогнозують відновлення вітчизняного ринку до кінця року.

У вівторок усі учасники проекту «Фондові перегони», активно вступили у боротьбу та сформували портфелі акцій. Драгон Есет Менеджмент додав пакет акцій Азовзагальмашу до раніше придбаних пакетів шахти «Комсомолець Донбасу»(-6,36%) та «Укрсоцбанку» (+0,52%). Доречі, акції Укрсоцбанку були лідерами торгів у вівторок з об’ємом 26,969 млн. грн. на новині про підписання домовленості з продажу банку групі Юні кредит. Також, варто зазначити, що більше 55% портфелю Драгон-ЕМ складають депозити.

Аналітики Фоїл Есет Менеджмент зробили ставку на зростання ринку найближчим часом, вклавшись по максимуму в акції машинобудівного сектору - УкрАВТО, Азовзагальмаш, Сумське машинобудівне НВО ім.. Фрунзе. Керуючий компанії також зробив акцент на галузевій диверсифікації, до портфелю увійшли по представнику металургійної, нафтової та енергетичної промисловості і представник банківської галузі: Металургійний комбінат Азовсталь, Укрнафта, Західенерго та банк «Форум».

Компанія Арт-Капітал традиційно зробила ставку на емітентів другого ешелону з великим потенціалом росту: Азовзагальмаш, шахта «Комсомолець Донбасу» та УкрАВТО. Слід зауважити, що майже всі учасники перегонів зробили ставку на цих емітентів. Також до портфелю увійшли пакети акцій компаній першого рівня лістингу - «Азовсталі» та «Укртелекому».

Керівник інвестиційного відділу інвесткомпанії Бонум Груп Олександр Спасіченко вважає, що найбільш перспективного сьогодні є вкладення у банківський та гірничодобувний сектор. До складу портфеля компанії увійшли шахта «Комсомолець Донбасу», шахта «Красноармійська-Західна» та банки «Форум» і «Аваль». І вже традиційно інвесткомпанії формують портфелі зберігаючи галузеву диверсифікацію – компанія Бонум Груп також зробила ставку на Єнакіївський металургійний завод та «Азовсталь». Більше 35% активів фонду «Бонум Груп зберігаються на депозитах.

Цілком очевидними стають позитивні настрої учасників ринку щодо торгівельної сесії у середу. Головні акценти та сподівання були поставлені на компаніях гірничодобувних, металургійних та фінансових секторів. Однак, деякі учасники розуміють високі ризики, пов’язані з високою волатильністю на фондових майданчиках, тому лишають частину активів у депозитах.

Нагадаємо, що у цілому з початку поточного року ПФТС-індекс зріс на 117,18%, з початку листопада - знизився на 8,47%.

Фондові перегони
Результати гравців за 26.02.2008
Результати гравців з початку перегонів
Коментар "Економічної правди"

Завершення проекту "Фондові перегони" 27.02.2008

26 лютого завершився тримісячний марафон "Фондові перегони", під час якого керуючі активами 5 відомих інвестиційних компаній України демонстрували своє бачення в управлінні портфелями акцій.
© 2000-2007, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".